31. Augusta 2020.

Vojvodina u poslednjim minutima do preokreta protiv Partizana, Zvezda pregazila TSC

Posle jako burne utakmice i više od 90 minuta “ludnice” i potpunog preokreta, Vojvodina je pobedila Partizan rezultatom 3:2 na “Karađorđu”.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Partizan je stvorio dve dobre šanse, a onda je Vojvodina „preuzela uzde“ i počela malo da napada, ali to nije bilo previše ozbiljno.

Nizale su se tako prilike i polu prilike, a najinteresantniji detalj bio je u petom minutu kada je Vojvodina zatražila penal, ali se ispostavilo da je golman Popović startovao na loptu i da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

U 40. minutu utakmice, Umar Sadik uspeva da iskoristi sjajnu priliku i da šutne snažno iz kaznenog prostora, a da loptu pošalje u desni gornji ugao za vođstvo crno-belih od 1:0 i za veliku radost.

Vojvodina: Simić, Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak, Topić, Drinčić – Bojić, Čović, Vukadinović, Gemović.Partizan: Popović, Miletić, Vitas, Banjak, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Asano, Suma, Stevanović, Sadik.

Nisu se izabranici Save Miloševića dugo radovali, nakon „laktanja“ Nikole Drinčića i Sejdube Sume umalo je došlo do tuče, a glavni sudija Srđan Jovanović je kapitenu Vojvodine pokazao žuti karton, a Sejdubi Sumi direktan crveni karton.

Savo Milošević nije mogao da se pomiri sa tom odlukom, kao ni pojedini igrači Partizana, a Milan Smiljanić je zbog protesta zaradio i žuti karton.

Odmah na startu drugog poluvremena, tačnije u 51. minutu utakmice, Vojvodina dolazi do izjednačenja, a strelac je bio Vukadinović. On je šutirao sa maltene iste pozicije kao Sadik u prvom poluvremenu, lopta ide ispod ruke golmana Popovića i stiže izjednačenje.

Čović je imao veliku priliku u 60. minutu da donese svom timu preokret, ostao je potpuno sam u kaznenom prostoru Partizana, ali je njegov udarac završio visoko preko gola. Čović je pao na kolena posle promašaja shvatišvi koliko je veliku priliku propustio.

Posle svega ovoga sledi opšti haos. Prvo Šćekić u 69. minutu posle prekida postiže veoma lep gol glavom i donosi Partizanu novo vođstvo i to sa igračem manje.

Samo tri minuta kasnije, fudbaleri Vojvodine su tražili i drugi jedanaesterac insinuirajući da je Maki Banjak igrao rukom u kaznenom prostoru, a posle toga gledamo novu ludnicu.

Sadik pada posle duela sa Saničaninom, koji je bio poslednji igrač odbrane, Savo Milošević smatra da je to bio faul, pa je bio vrlo ljut i uleteo u teren, gađao sudiju Jovanovića flašicom, potom bio isključen i besno napustio teren.

U nastavku susreta, Partizan se odlično branio i to sve do 90. minuta, kada je Vojvodina preko Bogdana Mladenovića došla do izjednačenja, a on je postigao veoma lep gol.

Za potpuni haos pobrinuo se Aranđel Stojković koji u 92. minutu postiže “zlata vredan” gol i donosi Vojvodini preokret i veliku pobedu.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su TSC 5:0 u šestom kolu Superlige Srbije.

Izabranici Dejana Stankovića odigrali su dobru utakmicu, a briljirao je Aleksandar Katai.

Krilni napadač Crvene zvezde postigao je het-trik za poluvreme, čime je već posle 45 minuta rešio pitanje pobednika.

Superliga Srbije, 6. kolo:

Crvena zvezda – TSC 5:0 (3:0)
Katai 20, 28, 45+2, Gavrić 60, Ivanić 70

Stadion: Rajko Mitić
Sudija: M. Đorđić

Zvezda: Borjan – Gajić, Degenek, Milunović, Rodić – Sanogo – Gavrić, Nikolić, Ivanić, Katai – Boaći.

TSC: Filipović – Varga, Antonić, Petrović, Balaž – Stanojev, Milićević, Zec, Tomanović – Lukić, Silađi.

Katai je mrežu gostiju načeo u 20. minutu, na 2-0 povisio je u 28, a protivnika je dokrajčio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Razvoj situacije mogao je da bude drugačiji u zavisnosti od odluke arbitra u 23. minutu.

Ričmond Boaći nije imao nameru da povredi golmana, te je išao na loptu, međutim zakasnio je i đonom ga je udario stomak.

Glavni arbitar pokazao mu je žuti karton, što je naišlo na negodovanje kod igrača TSC-a. Filipović je malo posle toga i napustio utakmicu jer od bolova nije mogao da nastavi.

Do kraja poluvremena crveno-beli su uspeli da postignu drugi, a potom i treći gol.

Zvezda je pored postignutih golova imala još šanse, pre svega Katai kada je u 45. minutu pogodio stativu. Pretio je i TSC, ali je Borjan bio odličan i nije dopustio protivniku da postigle gol u prvom periodu igre.

Drugo poluvreme otvoreno je u nešto sporijem ritmu, nismo gledali prilike kao u prvom periodu igre i to je odgovaralo domaćinu utakmice.

Aktuelni šampion Srbije u 60. minutu postigao je gol za 4-0. Vukanović je asistirao Gavriću, a ovaj je rutinski savladao golmana.

Samo deset minuta kasnije – petarda. Katai je dodao loptu do Ivanića, a ovaj je uz malo sreće prevario čuvara mreže TSC-a.

Do kraja meča mreže su mirovale i ekipa Dejana Stankovića zasluženo je došla do tri boda.