8. Aprila 2019.

Vojvodina u finišu slomila Partizan, Zvezda u laganom ritmu protiv Proletera

Vojvodina je počela utakmicu na najbolji mogući način, postigavši pogodak već u trećem minutu utakmice preko Bojana Matića.

Matić je dobio sjajan pas od Vuka Mitoševića i po zemlji poslao loptu uz levu stativu što Vladimir Stojković nije mogao da odbrani.

Partizan se dugo mučio iako je imao terensu inicijativu i čak 78% vremena loptu u svom posedu i nisu nikako uspevali da dođu do izjednačenja.

Danilo Pantić je krenuo u prodor, ali je oboren tačno ispred šesnaesterca Vojvodine i mesto za izvođenje slobodnog udarca je odgovaralo Zoranu Tošiću, koji je prebacio živi zid i savladao golmana Rockova. U poslednjim sekundama prvog poluvremena, Partizan je ipak stigao do izjednačenja.

Drugo poluvreme je bilo nešto uzbudljivije i interesantnije, pošto smo posle 15 minuta u drugom poluvremenu videli i prekid utakmice.

Glavni sudija je odlučio da prekine utakmicu pošto su navijači Partizana pevali uvredljive pesme Vojvođanima i nisu prestajali uprkos molbama golmana Stojkovića, kao i Zorana Tošića.

Nakon 15 minuta pauze nastavljen je susret, mreže su mirovale sve do 98. minuta kada je Bojan Matić savladao Vladimira Stojkovića i doneo veliku radost navijačima Vojvodine i nadu da će njihov tim otići u plej of Superlige Srbije.

Nedugo potom, Vojvodina je krenula u kontru preko desne strane, na pravom mestu je bio Gajić i Vladimir Stojković je po treći put na meču bio savladan pa je svima bilo kristalno jasno da će Vojvodina otići u plej of Superlige.

Odmah po izvođenju lopte sa “kreča”, Partizan je jurnuo ka golu Vojvodine, Zdjelar je asistirao Ivanoviću koji je postigao i drugi gol Partizana, ali ipak samo utešni, pošto je vrlo brzo posle tog gola glavni arbitar dosudio kraj meča.

Na kraju, zaslužena pobeda Vojvodine rezultatom 3:2 nakon interesantnih 100 i više minuta utakmice na novosadskom Karađorđu.

Fudbaleri Crvene zvezde su sa 4:0 savladali Proleter na svom terenu u poslednjem meču regularnog dela Superlige Srbije.

Meč je protekao u mirnom ritmu, branilac titule je diktirao tempo tokom svih 90 minuta, a gosti ni u jednom momentu nisu uspevali da zaprete.

Dvostruki strelac za Zvezdu je bio Ričmond Boaći, koji je imao još nekoliko velikih prilika, dok su po gol postigli Marko Marin i Mirko Ivanić.

Ekipa trenera Vladana Milojevića prvi deo takmičenja je završila na prvoj poziciji, sa 84 osvojena boda, bez poraza.

Sa druge strane, Proleter ostaje na osmoj poziciji, sa istim brojem bodova kao i Spartak (38), ali će sezonu nastaviti u plej-ofu.

Mrežu gostiju u 35. minutu je načeo Boaći, sjajno je Branko Jovičić prošao po desnoj strani, uputio divan centaršut u srce šesnaesterca, a napadač Zvezde se samo poklonio i upisao prvi pogodak na meču.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (Gobeljić), Milunović, Savić, Rodić – Jovičić, Ivanić (Milijaš), Ben, Marin – Boaći, Joveljić (Pavkov).

Proleter: Elesin – Mitrović (Plavšić), Leandro, Lambulić, Tanasin – Ilić (Novaković), Govedarica (Bempa), Čolović, Čović, Stamenić – Vujaklija.

Do kraja poluvremena Boaći je imao još dve sjajne prilike, uglavnom posle grešaka protivnički defanzivaca, ali je rezultat ostao nepromenjen.

U nastavku je delovalo kao da Proleter želi da se otvori i pripreti braniocu šampionske titule, ali su sve dileme rešene po isteku prvog sata igre.

Najpre se Marko Marin u 68. minutu prošetao kroz šesnaesterac Proletera, a potom iskosa sa leve strane lobovao golmana protivnika.

Svega osam minuta kasnije Zvezda je praktično “overila“ pobedu, Marin je lepo proigrao Marka Gobeljića, bek Zvezde je pronašao Bena, ali je on traljavo reagovao.

Srećom po domaći tim, na pravom mestu se našao Mirko Ivanić i rutinski zatresao mrežu Proletera.

Konačan rezultat je u 81. minutu postavio Boaći, svojim drugim golom na meču, posle odlične akcije Jovičića i Gobeljića.