5. Decembra 2021.

Vlahović presudio Mihajloviću – korak bliže Ronaldovom rekordu

“Ljubičasti” su kao gosti slavili protiv Bolonje Siniše Mihalovića sa 3:2 (1:1).

Siniša Mihajlović je pre meča rekao kako veruje u svoje defanzivce i da ima plan za Vlahovića, ali je reprezentativac Srbije opet uspeo da zatrese mrežu i to iz – penala.

Bio je to njegov 15. gol na 18. utakmicama za klub u svim takmičenjima ove sezone, 13. u Seriji A na 16 mečeva.

Postigao ga je u 67. minutu, bio je to treći gol Fiorentine kojim je praktično potvrđena pobeda.

Fiorentina je povela u 33. minutu, na centaršut Nikolasa Gonzaleza Jusef Maleh je odlično reagovao glavom i zatrsao mrežu.

Domaćin se nije predavao i u 42. minutu je stigao do izjednačenja.

Pogodak je postigao na asistenciju Matijasa Svanberga postigao Musa Berou.

Gosti iz Firence su brzo došli do pogotka u nastavku, već u 52. minutu.

Kristijano Biragi je odlično izveo slobodan udarac, pogodio je desni gornji ugao za 1:2.

Potom je golman Lukaš Skorupski u 65. minutu skrivio penal koji je potom Vlahović pretvorio u gol za 1:3.

Mihajlovićev tim je nastavio da napada i u 83. minutu preko Rikarda Orsolinija smanji na 2:3, ali to je bilo sve, rezultat se do kraja nije menjao.