20. Marta 2022.

Vlahović i Juventus nastavili seriju, remi Empolija

Njegov Juventus je u utakmici 30.kola prvenstva Italije slavio kao domaćin protib ekipe Salernitane, 2:0 (2:0).

Tako su izabranici trenera Masimilijana Alegrija ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu i nastavili poteru za vodećim ekipama, Milanom, Interom i Napolijem.

Vlahović je u petom minutu bio u ulozi asistenta Paulu Dibali, Argentinac je lako zatresao mrežu i Juventus je poveo.

Potom je Vlahović u 29. minutu još jednom pokazao da je veliki majstor u kaznenom prostoru protivnika.

Na centaršut De Šilja nadskočio je sve i glavom prosledio loptu u mrežu gostujuće ekipe.

Ispostavilo se d aje to bio i konačan rezultat, jer i nije bilo previše uzbudljivih situacija u nastavku meča.

Vlahoviću je ovo bio 21. gol u sezoni, vodi na listi strelaca Serije A sa Ćirom Imobileom iz Lacija.

Empoli je kod kuće odigrao nerešeno sa Veronom. Di Frančesko je u 26. minutu doneo prednost domaćinima, ali nisu izdržali.

Gosti su u 54. minutu imali i penal, ali je Đovani Simeone promašio.

Ipak, u 71. minutu uspeli su da pogode preko Kanseljijerija i tako dođu do boda.