4. Oktobra 2020.

Vilson heroj, Njukasl slomio Barnli

Njukasl može da se pohvali dobrim startom sezone što se prilično dugo nije dogodilo engleskim crno-belima.

Posle četiri odigrana kola imaju već dve pobede, remi i poraz, a poslednja pobeda došla je nad ekipom Barnlija na njihovom stadionu.

“Svrake” su do vođstva došle preko Alana San Maksimana već u 14. minutu utakmice, kada je prevario kompletnu odbranu gostujućeg tima i oštrim šutem po zemlji postigao pogodak.

Ovim rezultatom se i otišlo na poluvreme, a igra se nekako smirila na početku drugog poluvremena, tačnije sve do 61. minuta kada je Vestvud doneo izjednačenje Barnliju.

On je uhvatio loptu na polu volej posle traljave reakcije odbrane Njukasla i poslao je pravo u mrežu.

Kalum Vilson nije dozvolio iznenađenje i samo četiri minuta kasnije vratio je Njukaslu vođstvo stečeno u prvom poluvremenu. Odbrana Barnlija se “raširila” što je Maksiman vrhunski iskoristio.

On je pobegao po desnom boku i loptu odlično ubacio po zemlji gde je Vilson dočekao u petercu i samo sproveo u mrežu za 2:1.https://streamja.com/embed/rLQqp

Za konačnih 3:1 postarao se Kalum Vilson, kada je u 77. minutu realizovao jedanaesterac.