18. Marta 2019.

Viljareal ubjedljiv, bez golova u Valensiji, Barsa lako pobedila Betis

Viljareal je na svom terenu slavio protiv Rajo Valjekana sa 3:1, dok u susretu Valensije i Hetafea na “Mestalji” nije bilo golova.

“Žuta podmornica” je protiv Raja morala da pravi preokret, pošto su gosti od 20. minuta vodili pogotkom Marija Suareza.

Ekimbi je u rasponu od svega dva minuta, talnije u 50. i 52. minutu uspeo da zatrese mrežu gostijui tako načini potpuni preokret, da bi pobedu domaćinu obezbedio Đerar Moreno dva minuta pre kraja.

Bio je to šest trijumf Viljareala ove sezone, svakako veoma važan u borbi za opastanak u La Ligi.

U Valensiji nije bilo golova, a nije ih bilo mnogo ni u susretu Espanjola i Sevilje, svega jedan. Slavili su gosti i to novom pogotkom Izraelca Visama Ben Jedera u 53. minutu.

U poslednjem minutu nadoknade dva crvena kartona, na tuširanje su morali Serđi Darder i Huan Sorijano.

Eibar je doživeo pravi šok u meču sa Valjadolidom. Domaćin je od 54. minuta vodio golom Oreljane, da bi u nadoknadi vremena gosti stigli do bodova.

Prvo je u prvom minutu nadoknade Danijele Verde zatresao mrežu za 1:;1, da bi dva minuta kasnije bodove Valjadolidu doneo Serhio Gvardiola.

Fudbaleri Barselone slavili su pobedu na gostovanju Betisu u Sevilji rezultatom 4:1.

U susretu 28. kola La Lige, Katalonci su zabeležili 20. trijumf u sezoni i to pre svega zahvaljujući nezaustavljivom Lionelu Mesiju i Luisu Suarezu.

Argentinac je još jednom pokazao da je veliki majstor. Naročito u tom 18. minutu kada je postigao novi gol iz slobodnog udarca.

Bio je to sjajan udarac sa dvadesetak metara u desne rašlje gola Betisa, a kako je to uradio pogledajte OVDE.

U nadoknadi prvog dela, Mesi je postigao još jedan, 38. gol u ovoj sezoni. Prethodno je Luis Suarez uradio sve, petom je proigrao saigrača koji je utračo pred gol i rutinski zatresao mrežu Betisa za 0:2.

Suarez je odličnu partiju krunisao pogotkom u 63. minutu. Bila je to prava solo minijatura Urugvajca koji je promešao odbranu domaćina i postigao pogodak. Tako je izjednačio rekord sunarodnika Dijega Forlana koji je takođe postigao 128 golova u Primeri.

Betis je u 82. minutu smanjio preko Lorena, da bi tri minuta kasnije Mesi trećim golom na utakmici završio sav posao oko nove pobede prvaka Španije.