2. Februara 2020.

Viljareal bolji od Osasune, remi Sevilje i Alavesa, Hetafe gazi

Golove za Vijareal postigli su Pako Alkaser u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, Ruben Pena u 54. minutu i Santi Kazorla u 59. minutu.

Strelac jedinog gola za Osasunu bio je Aridane u 48. minutu.

Viljareal se sada nalazi na sedmom mestu na tabeli španskog prvenstva, sa 34 boda, dok je Osasuna na 11. poziciji sa 28 bodova.

Fudbaleri Viljareala u sledećem kolu igraće protiv Valjadolida na gostujućem terenu, dok će igrači Osasune igrati protiv Real Madrida.

Fudbaleri Sevilje i Alavesa odigrali su nerešeno 1:1. Alaves je poveo golom Hosela u u 70. minutu, a izjednačenje je stiglo samo sedam minuta kasnije, kada je prilikom izvodjenja jedanaesterca precizan bio Lukas Okampos.

U sledećem kolu Alaves će dočekati Eibar, a Sevilja će gostovati Selti Vigo. Selta Vigo nalazi se na 19. mestu sa 17 bodova, dok je Alaves na 15. poziciji sa 24 boda.

Fudbaleri Hetafea pobedili su večeras na gostujućem terenu Atletiko Bilbao sa 2:0 u 22. kolu španske Primere.

Prvi gol postigao je Damijan Suares u 36. minutu, a konačan rezultat postavio je Haime Mata u 50. minutu iz jedanaesterca.

Fudbaleri Hetafea nalaze se na petom mestu tabele španskog prvenstva uz 37 bodova, dok je Bilbao na devetom mestu s 31 bodom.

U sledećem kolu Hetafe će ugostiti Valensiju, dok će Atletik Bilbao gostovati Real Sosijedadu. Nešto ranije fudbaleri Leganesa pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 2:1.

Golove za Leganes postigli su Kenet Omeruo u 49. minutu i Oskar u četvrtom minutu sudijske nadoknade, dok je jedini gol za Sosijedad postigao Aleksander Isak u 20. minutu.

Fudbaleri Leganesa zauzimaju 18. mesto na tabeli, sa 18 bodova, dok je Real Sosijedad na sedmoj poziciji sa 34 boda.

U sledećem kolu Leganes će gostovati Levanteu, dok će Sosijedad na svom terenu dočekati Atletiko Bilbao.

Eibar i Betis odigrali su nerešeno 1:1.

Betis je u vođstvo doveo Nabil Fekir golom u sedmom minutu utakmice, da bi izjednačenje doneo Fabijan Orelana u iz jedanaesterca u 15. minutu.

Betis je posle ovog kola na 12. mestu sa 28 bodova, dok su fudbaleri Eibara na 15. poziciji sa 24 boda.

Fudbaleri Betisa u sledećem kolu igraće na svom terenu protiv Barselone, dok će Eibar gostovati Alavesu.