9. Aprila 2022.

“Vidić i Ferdinand su bili kao Mocart i Betoven”

Big Portal

To je ocena Arsena Vengera, bivšeg menadžera Arsenala i njihovog tadašnjeg ljutog rivala, budući da su od 2006. do 2013. godine vojevali velike bitke u različitim takmičenjima.

Vidić i Ferdinand su bili mnogo uspešniji, jer su u tom periodu osvojili pet Premijer liga, jednu Ligu šampiona i nekoliko kup takmičenja.

Arsenal je tada osvojio samo jedan FA kup.

“Ne znam kako da dobro objasnim, ali ta saradnja Vidića i Ferdinanda na terenu je bila kao da imate Mocarta i Betovena. Mnogo puta smo bili rivali i uvek je bilo teško. Aleks Ferguson je bio srećan što je imao takve štopere. Da danas ima Vidića i Ferdinanda u odbrani, Mančester Junajted bi bio najjači klub na svetu”, 
rekao je Venger u izjavi za “Skaj Sport”.

Venger je sada šef FIFA tima za razvoj fudbala, dok su Vidić i Ferdinand u zasluženoj penziji, još uvek bez značajnijeg fudbalskog angažmana nakon završene karijere.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare