Vest Hem srušio Totenhem i nastavio pohod ka Ligi šampiona - BIGportal.ba
Sport

Vest Hem srušio Totenhem i nastavio pohod ka Ligi šampiona

Fudbaleri Vest Hema savladali su Totenhem u meču 25. kola engleske Premijer lige – 2:1 (1:0).

Vest Hem se vratio na četvrto mesto i nalazi se ispred Liverpula i Čelsija i na samo bod od Mančester junajteda i Lestera. Nastavlja se pohod “čekićara” ka Ligi šampiona.

Totenhem ostaje na devetom mestu sa 36 osvojenih bodova.

Vest Hem do prednosti dolazi već u petom minutu, kada je pogodak postigao Antonio.

Kejn je propustio veliku priliku u 13. minutu, da bi Ljoris odlično odbranio udarac Dosona u 38. minutu. Istakao se i Lukaš Fabijanski, koji je u poslednjim trenucima prvog poluvremena odbranio odličan udarac Kejna.

Prednost Vest Hema duplirao je sjajni Džesi Lingard u 47. minutu, na asistenciju Pabla Fornalsa.

Nadu Totehnemu dao je Lukas Mura, koji je pogodio u 64. minutu, na asistenciju Bejla.

Do kraja je Totenhem imao samo dve prilike i Kejn i Bejl su gađali pored gola iz izglednih pozicija.