Veliko iznenađenje – Kil šampion Evrope

Kil je u finalu Lige šampiona savladao Barselonu – 33:28.

Barselona je bila veliki favorit, ali je Kil uspeo da napravi iznenađenje.

Kil je krenuo “jako” od samog starta.

Barseloni su dopustili da vode samo jednom u celom prvom poluvremenu i to pri rezultatu 3:2.

Imali su konstantno dva gola prednosti i onda su posle 15 minuta igre imali velikih +4, pošto su poveli sa 13:9.

Barselona je dodala gas i serijom 3:0 došla na pogodak zaostatka, a pred kraj su uspeli i da izjednače na 15:15.

Ipak, nemački tim igra sjajno u poslednja tri minuta i serijom 4:1 dolazi do 19:16, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

Blistali su Ekberg sa 5 i Sagosen sa 4 gola u prvom poluvremenu. Na drugoj strani je Gomes bio najefikasniji sa 4 gola posle prvih 30 minuta.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Kil je u prvih 10 minuta drugog poluvremena imao +4.

Održavao je Kil tu prednost, koja je porasla i na +5 na 15 minuta do kraja, ali bilo je još mnogo da se igra i protiv ekipe kao što je Barselona, nikada nema opuštanja.

Ipak, fantastično je odigrao Kil u završnici, zadržao prednost i postao šampion Evrope.

Do pobede su Kil predvodili Ekberg sa 8, Sagosen sa 7 i Vejnhold sa 5 golova.

U redovima Barselone istakao se Gomes sa 10 golova.