17. Septembra 2020.

Velika pobjeda Lajovića, sljedeći je Rafael Nadal

Meč je trajao dva sata i 33 minuta, a rezultat po setovima bio je 2:1 (7:6, 4:6, 6:2).

U sledećoj rundi za Srbina sledi poslastica, a u neku ruku i “muka”, pošto ide na Rafaela Nadala, svetskog broja dva.

Plan Ducija Lajovića bio je jasan, da “upasivi” servis Raonića i uđe u duge razmene, što mu je od starta polazilo za rukom.

Uspeo je prvi da napravi brejk u trećem gemu, ali i da ga odmah izgubi.

Teniseri su potom bili sigurni na servisima i ušlo se u taj-brejk.

Grafika: SofaScore

Tamo je Lajović brzo poveo sa 3:0, a potom to sačuvao i stigao do tri vezane set-lopte.

Iskoristio je prvu i poveo sa 1:0.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu. Teniseri su razmenili brejkove u trećem i četvrtom gemu.

Ipak, pre novog taj-brejka, Raonić je oduzeo servis Lajoviću u osmom gemu i potom odservirao uspešno za izjednačenje u setovima

Iako se vodila velika borba, videlo se da šljaka više prija Lajoviću, a to je do izražaja došlo u trećem setu.

Mnogo bolji i čistiji udarci srpskog tenisera i to je rezultovalo sa dva brejka kojima je Raonić slomljen i eliminisan iz Rima.

Već u petak za Lajovića sledi meč sa Nadalom u kom, definitivno, neće imati šta da izgubi.