4. Marta 2020.

Velika gužva za Top 8 – devet ekipa dijele dvije pobjede

Kraljevski klub je odigrao očajno prvu četvrtinu, ali je uspeo da se vrati i zabeleži 21. pobedu.

Madriđani su nakon prvih 10 minuta imali 14 poena zaostatka, ali su dobrom drugom i još boljom poslednjom četvrtinom preokrenuli rezultat.

Najefikasniji je bio Rudi Fernandes sa 16 poena, dok su po 13 postigli Nikolas Laprovitola, Valter Tavares i Trej Tompkins.

Kod domaćih Rikardo Moraskini je ubacio 21, Vladimir Micov je imao 13 poena i šest skokova, dok je Kifer Sajks dodao 10 poena.

20.30 Bajern – Baskonija

Važan trijumf ostvario je i ASVEL, koji je na svom terenu savladao Valensiju sa 72:65.

Najbolji pojedinac na meču je bio Dejvid Lajti sa 20 poena, a dvocifren je još bio Džordan Tejlor sa 10 poena.

Kod španske ekipe Giljem Vives je ubacio 14, dok su po 11 postigli Kvino Kolom, Luis Laberi i Đoan Sastre.

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Panatinaikos 81:78 u atinskom derbiju u okviru 27. kola Evrolige.

Meč u dvorani “Mira i prijateljstva” u Pireju odlučen je posle neizvesne završnice tako što je Dešon Tomas promašio šut za produžetak.

Junak tima iz Pireja bio je novajlija Šek Mekisik sjajnom rolom u finišu.

Na minut i po do kraja je izveo potez meča sa zakucavanjem, a onda je uz koš pod faulom na 30 sekundi prelomio, iako je sve mogao da upropasti Kostas Papanikolau promašenim bacanjima.

Na kraju je imao ukupno 22 poena, Papanikolau je dodao 12, a Tejlor Ročesti 11 koji su takođe imali dobre sekvence u finišu i dali veliki doprinos da se Olimpijakos revanšira velikom rivalu za poraz u prvom delu posle produžetaka.

Kod “zelenih” je najbolji bio Nik Kalates sa 18, a 12 je ubacio Tajris Rajs.

Poraz Panatinaikosa leži i u činjenici da je jedinu trojku na utakmici dao tek tri i po minuta pre kraja, u 19. pokušaju, preko Kalatesa.

Ovim trijumfom borba za plej-of dobila je još veću dramu, pošto trenutno čak pet timova ima po 12 pobeda – Olimpijakos, Himki, Valensija, Žalgiris, Fenerbahče i Valensija, dok je PAO na 14, ali ima pretežak raspored.

Borba za TOP 8 fazu polako ulazi u završnu fazu, a zanimljivo samo dve pobede dele ekipe od 7. do 15. pozicije.

Među svim tim timovima je i Crvena zvezda, koja sa skorom 10-16 zauzima 15. mesto i u sredu gostuje Fenerbahčeu.