27. Juna 2022.

Velika drama i preokret – pobjeda Alkarasa poslije pet setova

Po setovima je bilo 4:6, 7:5, 4:6, 7:6, 6:4, a ovom pobedom Alkaras je obezbedio plasman u drugo kolo.

Tamo će igrati protiv boljeg iz duela u kome se sastaju Fabio Fonjini i Talon Grikspor.

U prvom setu nemački teniser je igrao bolje, pa je ubrzo po početku oduzeo servis Alkarasu i tu prednost držao do kraja seta koji je osvojio rezultatom 6:4.

Statistički gledano u drugom setu je Alkaras igrao mnogo bolje, ali je do prednosti koja mu je donela i izjednačenje u setovima došao tek na kraju seta, u 12. gemu kada je Štruf servirao i dopustio brejk.

U trećem setu, ujedno i najkraćem Štruf je napravio brejk pri rezultatu 3:3 i do kraja čuvao tu prednost, koja je bila dovoljna za osvajanje trećeg seta i ponovno vođstvo.

U četvrtom setu viđena je prava rovovska borba. U osmom gemu je Alkaras imao četiri brejk lopte, ali nije uspeo nijednu da iskoristi.

Štruf u ovom setu nije ni imao priliku za brejk, pa je pobednik četvrtog seta odlučen u taj-brejku. Iako je odmah napravio mini-brejk, Štruf nije mogao više od toga.

Od vođstva od 2:0 na startu taj-brejka, dopustio je Alkarasu da dobije taj-brejk sa 7:3 i tako izjendači rezultat na 2:2.

Alkaras je u petom setu priveo posao kraju i pobedio Nemca koji nije imao snage da napravi iznenađenje na startu turnira.

Kako je već rečeno, Alkaras će meč drugog kola na Vimbldonu igrati protiv pobednika duela Fonjini – Grikspor.