6. Januara 2020.

Veče sezone Gorana Dragića, tripl-dabl Lebrona za petu u nizu, Guduriću tri minuta u pobjedi Memfisa

Los Anđeles Klipersi su na domaćem parketu savladali Njujork Nikse rezultatom 135:132.

Stvari su loše krenule po domaćina, koji je u prvoj četvrtini primio 45 poena i gubio 16 razlike.

Sve se zaokrenulo u drugoj deonici, s obzirom da su Klipersi tada dali 47 poena i došli do prednosti.

Do kraja meča Niksi su se dobro držali, došli čak i do šanse u završnici, ali izgubili.

Tri igrača su uradila sve u postavi Klipersa – Montrez Herel je imao 34 poena i šest skokova, Lu Vilijams 32 poena i devet asistencija, a Pol Džordž 32 poena i četiri skoka.

Na drugoj strani Markus Moris je imao meč karijere sa 38 poena. Ar Džej Beret je dodao 24, a Džulijus Rendl 16.

Los Anđeles Lejkersi su sa 106:99 savladali Detroit Pistonse.

Detroit je uspeo da nadonkadi dvocifren zaostatak tokom treće četvrtine i na opšte iznenađenje učini meč zanimljivim.

Bilo je nerešeno sve do same završnice, ali je tu presudilo iskustvo Lejkersa, koji su upisali petu pobedu u nizu i ostali na vrhu tabele.

Lebron Džejms je imao novi tripl-dabl sa 21 poenom, 14 skokova i 11 asistencija, a pratio ga je Entoni Dejvis sa 24 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Vođa Detroit je bio Derik Rouz sa 28 poena i pet asistencija, dok je Andre Dramond postigao 12 poena i imao 18 skokova.

Majami Hit je opravdao očekivanja i savladao Portland Trejlblejzerse – 122:111.

Majami je razbio gostujući sastav već u prvom poluvremenu, pa je Portland mogao samo da ublaži poraz do kraja meča.

Najbolju partiju u sezoni videli smo od Gorana Dragića – imao je 29 poena i 13 asistencija. Bem Adebajo je imao 20 poena, osam skokova i šest uspešnih dodavanja.

Portland nije uspeo da nadoknadi izostanak Si Džeja Mekoluma. Demijan Lilard je imao 34 poena i 12 asistencija, Hasan Vajtsajd 21 poen i 18 skokova.

Minesota Timbervulvsi su iskoristili haos u ekipi Klivlend Kavalirsa i slavili pobedu u Ohaju sa 118:103.

“Vukovi” su u drugoj četvrtini došli do dvocifrene prednosti, na pauzu otišli sa +18 i do kraja meča tu prednost povećali i na +25.

Istakao se Đorđi Đeng sa 22 poena, 13 skokova i šest asistencija, a pratili su ga Šabaz Nejpir sa 21, te Robert Kavington i Endrju Vigins sa po 15 poena.

Dante Egzum je bio najbolji u Klivlendu sa 28 poena. Kolin Sekston je dodao 19, a Ante Žižić 15.

Košarkaš Memfis Grizlisa Marko Gudurić ponovo nije imao zapaženu ulogu u svojoj ekipi.

Memfis je slavio pobedu na gostovanju nad Finiks Sansima rezultatom 121:114.

Gudurić je odigrao tri minuta, promašio jedan šut i zabeležio po jedan skok i asistenciju.

Grizlisi su napravili iznenađenje drugi put zaredom, posle velikog trijumfa na gostovanju Los Anđeles Klipersima, te se približili na dva mesta od plej-of mesta na Zapadu.

Gosti su meč rešili već na kraju treće četvrtine, koju su završili sa +19 (96:77).

Sansi su poslednju četvrtinu dobili sa 37:25, u jednom trenutku zaostatak smanjili na tri poena, ali ostali bez snage za potpuni preokret.

U Gudurićevom timu istakao se Jonas Valančunas sa 30 poena i osam skokova, a pratili su ga Dilon Bruks sa 19, Džeren Džekson sa 15 i Dža Morent sa 13 poena.

Novu briljantnu partiju videli smo od Devina Bukera, koji je imao 40 poena. Keli Ubre je dodao 17 uz deset skokova, a Diandre Ejton 14 uz 11.