4. Septembra 2021.

Veče iznenađenja: Mladi Španac izbacio Cicipasa, poraz Rubljova, Kanađanka bolja od Osake

Alkaras je savladao trećeg tenisera sveta posle pet odigranih setova.

Po setovima bilo je 6:3, 4:6, 7:6 (2), 0:6, 7:6 (5).

Alkaras sjajno otvara meč, pošto je napravio dva brejka i šokirao Grka.

Poveo je 4:0, jedan brejk je uspeo da vrati Cicipas, ali ga je opet brejkovao Alkaras kada je na 5:3 servirao za ostanak u setu i Španac je dobio set 6:3.

Drugi isto otvara brejkom i dolazi do 3:0, ali tada kreće veliki pad.

Cicipas vraća brejk, pa pravi još jedan i serijom od pet gemova dolazi od 0:3 do 5:3. Spasao je tri brejk lopte na 5:4 (0:40), kada je servirao za izjednačenje i uspeo je da preokrene gem i izjednači u setovima.

I onda šokantan treći set – Cicipas je vodio 5:2, ima dva brejka prednosti i oba ispustio. Mladi Alkaras se vratio, napravio dva brejka i preokrenuo na 6:5, a na kraju je set otišao u taj-brejk. Dobija ga Alkaras ubedljivo 7:2 i dolazi do 2-1 u setovima.

Cicipas zatim odlazi na pet i po minuta u toalet, vraća se i osvaja šest gemova zaredom. Nijedan gem nije dopustio Alkarasu u četvrtom setu i počistio ga je za 2-2. Četvrti set završen je 6:0.

Alkaras se brzo konsolidovao i igrao odlično u petom setu. Udarao je iz sve snage i išao na sve ili ništa, a za njega je bilo dobro što ga je sve išlo. Spasao je jednu brejk loptu u šestom gemu.

Set je otišao u taj-brejk i tako je bilo najpravednije da se odluči pobednik.

Alkaras je napravio jedan mini-brejk za 4:1, pa još jedan za 6:3 i imao je dva servisa za pobedu.

Nije iskoristio nijedan, a na 6:4 je njegov lob završio nekoliko milimetara iza osnovne linije.

Ipak, sledeći poen osvaja pošto je napao drugi servis Cicipasa i došao je do pobede.

Naredni protivnik mu je Piter Gojovčik iz Nemačke.

Frensis Tijafo se plasirao u drugu nedelju takmičenja na US Openu.

Amerikanac je posle velike borbe u pet setova pobedio šestog nosioca, Rusa Andreja Rubljova, 4:6, 6:3, 7:6 (6), 4:6, 6:1.

Njemu je za plasman u osminu finala bilo dovoljno tri sata i 48 minuta igre.

Oduševio je Tijafo domaću publiku, kao i više puta do sada, neumornom, hrabrom igrom, porazio je Rusa koji jednostavno u setu odluke nije imao snage da valjano odgovori.

Bio je to pravi šou američkog tenisera koji je na kraju meča jasno pokazao koliko mu je ovaj trijumf značio.

Rubljov je dobio početni set tako što je došao do brejka u trećem gemu.

Tijafo je brzo došao do igre, uzvratio u drugom setu uz brejk u osmom gemu.

U trećem setu su izmenjali brejkove u devetom i desetom gemu, da bi u taj-brejku, Rubljov propustio set loptu na 6:5.

Dva naredna poena dobio je Tijago koji je tako poveo sa 2:1 u setovima.

Činilo se da će Tijafo u četvrtom setu doći do pobede, naročito kada je u šestom gemu stigao do brejka za 4:2, ali izgubio je četiri gema u nizu i ušlo se u set odluke.

Tu nije bilo nikakve dileme, Amerikanac je uz dva brejka stigao do ogromnih 5:0 i ubrzo završio posao.

U osmini finala igraće protiv Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima koji je pobedio Roberta Bautistu Aguta iz Španije sa 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Kanadski teniser Feliks Ože-Aljasim plasirao se u osminu finala US Opena.

Ože-Aljasim je posle pet odigranih setova savladao Roberta Bautistu Aguta iz Španije.

Po setovima bilo je 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Kanađanin je veoma lako osvojio prva dva seta.

U prvom je brejk napravio u četvrtom gemu i došao do 4:1, a do kraja seta je održavao prednost brejka i lako ga osvojio.

Brejk u drugom setu napravio je pri rezultatu 4:4 i odservirao u sledećem gemu za potvrdu brejka i osvajanje seta.

Zatim se situacija okrenula. Ože-Aljasim je imao 2:1 u trećem setu i prednost brejk, ali je Bautista Agut odmah uzvratio, a zatim napravio još jedan brejk, koji mu je doneo osvajanje trećeg seta.

Četvrti je veoma lako dobio i otišlo se u peti set.

Tamo je odmah na startu Ože-Aljasim napravio brejk, koji je održao do kraja meča i slavio.

Danil Medvedev je bez problema izborio plasman u drugu nedelju takmičenja na US Openu.

Ruski teniser je posle 118 minuta igre pobedio veterana, Španca Pabla Anduhara, 6:0, 6:4, 6:2.

Finalista grend slema u Njujorku 2019. godine bio je dominantan od početka do kraja i tako još jednom istakao kandidaturu za prvu veliku titulu.

Moskovljanin je prosto protutnjao kroz prvi set dobivši ga bez izgubljenog gema posle samo 22 minuta.

Izgubio je samo dva poena na svoj servis u tom delu igre.

Anduhar se donekle trgnuo u nastavku meča, odigrao je bolje u drugom setu, ali nedovoljno da spreči Danila da u petom gemu dođe do brejka, što mu je kasnije donelo i drugi set i vođstvo od 2:0 u meču.

Nastavio je Medvedev sigurno i u trećem setu, došao do brejka u trećem i petom gemu i tako završio posao.

Britanski teniser Den Evans po prvi put u svojoj karijeri igraće osminu finala US Opena.

Den Evans je posle velike borbe savladao Alekseja Popirina sa 3-2, odnosno 4:6, 3:6, 6:3, 6:4, 7:6.

U osmini finala velikog Grend Slema igraće protiv ruskog tenisera Danila Medvedeva, koji se bez većih problema plasirao u drugu nedelju turnira.

Popirin je dobio prva dva seta i činilo se da će uspeti lako da slomi Britanca, ali Evans to nije dopustio i uzvratio mu istom merom, da bi u odlučujućem petom setu na sceu stupio taj-brejk.

U taj-brejku je Evans “počistio” Popirina sa 7:1 i upisao vrednu pobedu i prvi plasman u osminu finala US Opena u svojoj karijeri.

Holandski teniser Botik van de Zandšlup plasirao se u osminu finala US Opena.

Trenutno 117. teniser sveta savladao je Argentinca Fakunda Banjisa u trećem kolu.

Slavio je posle četiri seta – 3:6, 6:2, 6:0, 6:2.

Izgubio je prvi set, ali je onda u naredna tri dominirao.

U trećem i četvrtom je napravio po dva brejka, dok u trećem Banjisu nije dozvolio ni da se upiše na semafor.

Sada će u osmini finala igrati protiv još jednog Argentinca, Dijega Švarcmana.

Argentinski teniser Dijego Švarcman plasirao se u osminu finala US Opena.

Švarcman je lako savladao Aleksa Molčana iz Slovačke posle tri odigrana seta.

Po setovima bilo je 6:4, 6:3, 6:3.

Švarcman je do osmine finala stigao za dva sata i osam minuta.

Kanadska teniserka Lejla Fernandes, koja ima samo 18 godina, izbacila je Naomi Osaku.

Fernandes je posle velikog preokreta savladala treću nositeljku na US Openu.

Po setovima bilo je 5:7, 7:6 (2), 6:4.

U prvom setu nije bilo brejkova sve do rezultata 5:5, kada Osaka pravi brejk i u narednom gemu overava isti i osvaja prvi set.

Ista situacija bila je u drugom setu. Osaka na 5:5 pravi brejk i servira za pobedu, ali Fernandes vraća brejk i uvodi set u taj-brejk.

Tamo je razbila Osaku sa 7:2, koja je lomila rekete i nervirala se.

U trećem setu Fernandes jednim brejkom dolazi do prednost i pobede protiv branioca titule.

Protivnica u osmini finala joj je Anđelik Kerber.

Čehinja Barbora Krejčikova plasirala se među 16 najboljih na Flašing medozu.

Šampionka Rolan Garosa bez većih problema je stigla do osmine finala pobedom nad Kamilom Rahimovom iz Rusije, 6:4, 6:2.

Meč na Grendstendu trajao je ukupno 74. minuta.

Krejčikova, koja je deveti nosilac na turniru, stigla je do brejka u finišu prvog seta u devetom gemu.

Do tada je 134. igračica sveta pružala jak otpor i dobro se držala u meču.

Posle brejka, Krejčikova je na svoj servis iskoristila drugu set loptu za 6:4.

U drugom setu, teniserka iz Brna je dva puta oduzela servis rivalki, u trećem i petom gemu i povela sa nedostižnih 5:1.

Iskoristila je prvu meč loptu u osmom gemu.

Nju u meču za plasman u četvrtfinale očekuje Garbinje Mugurusa iz Španije, koja je pobedila Viktoriju Azarenku sa 6:4, 3:6, 6:2.

Biće to drugi okršaj Krejčikove i Muguruse u poslednje dve nedelje.

Sastale su se nedavno u osmini finala Sinsinatija, Krejčikova je tada slavila sa 6:1, 6:7 (5), 6:2.

Nemačka teniserka Anđelik Kerber plasirala se u osminu finala US Opena.

ampionka iz 2016. godine savladala je Sloun Stivens, šampionku iz 2017. godine.

Kerber je slavila posle preokreta – 5:7, 6:2, 6:4.

Stivens je do prvog seta stigla kada je napravila brejk pri rezultatu 6:5, kada je Kerber servirala za ostanak u setu.

Dominantno je sa dva brejka osvojila drugi set Kerber i izjednačila, a onda u odlučujućem napravila brejk u sedmom gemu i rešila meč.

Belgijska teniserka Eliz Mertens plasirala se u osminu finala US Opena.

Mertens je u trećem kolu savladala teniserku iz Tunisa Ons Žabur.

Slavila je u dva seta – 6:3, 7:5.

Brejkom na startu seta Mertens dolazi do 2:0, zatim je imala i 5:2, ali je ispustila svoj servis. Ipak, već u narednom pravi novi brejk i dolazi do prednosti.

Vodila je 5:2 i u drugom setu, ali se Žabur vratila na 5:5 i pri tom rezultatu imala dve brejk lopte.

Nije ih iskoristila, Mertens je napravila novi brejk i došla do pobede.

Beloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se u osminu finala US Opena.

U poslednjem meču dana na stadionu Luj Armstrong, Sabalenka je savladala domaću teniserku Danijel Kolins posle dva odigrana seta.

Po setovima bilo je 6:3, 6:3.

Sabalenka je sa po jednim brejkom u oba seta rešila ovaj meč.

Servirala je besprekorno i bila je nepogrešiva.

U osmini finala igraće protiv Eliz Mertens iz Belgije.

Njih dve igraju zajedno u dublu.

Laslo Đere i Filip Krajinović posle singla, završili su takmičenje i u dublu na US Openu.

Srpska kombinacija poražena je u poslednjem meču prvog kola od Britanaca Nila Skupskog i Amerikanca Džeka Soka, 6:2, 6:3.

Meč je trajao svega 59 minuta i britansko-američka kombinacija je kontrolisala razvoj situacije na terenu.

Skupskom i Soku je bilo dovoljno da naprave dva brejka, u četvrtom i osmom gemu i tako dobiju početni set sa 6:2.

Kada su poveli sa 4:0 u drugom setu, sve je bilo jasno, Filip i Laslo su do kraja uspeli samo da ublaže poraz.

Skupski i Sok u drugom kolu igraju protiv Nemca Dominika Kepfera i Finca Emila Rusuvorija.

Srpski teniser Nikola Ćaćić prošao je prvo kolo i u mešovitom dublu na US Openu.

Ćaćić na US Openu u mešovitom dublu igra u paru sa Galinom Voskoboevom.

Njih dvoje su izbacili Jurak i Midelkopa – 6:2, 3:6, 10:8.