23. Jula 2020.

VBA i Bilić u Premijer ligi poslije velike drame, Mitroviću titula najboljeg strijelca

Ali, njemu se radovao Vest Bromvič Albion i njegov menadžer Slaven Bilić, pošto su na svom “Hortonsu” remizirali sa Kvins Park Rendžersom rezultatom 2:2 (1:1).

To je bilo dovoljno jer je Brentford izgubio na svom terenu od Barnslija (1:2).

Fulam je takođe sa 1:1 podelio bodove sa Viganom, što mu je donelo četvrtu poziciju na kraju, te će Aleksandar Mitrović i drugovi kroz plej-of pokušati da dođu do elite.

Timovi koji su jurili plasman u najviši rang u prvih pola sata su mirovali. A onda šok!

I VBA i Brentford i Fulam su primili golove, pa su svi “iz minusa” tražili golove za Premijer ligu.

Prvi je preokrenuo VBA golovima Diangane u 44. i Robinsona u 50. minutu, ali je Eze ubrzo doneo 2:2 u 61. minutu i pola sata pre kraja sve je bilo moguće.

U međuvremenu izjednačio je i Fulam golom Neskensa Kebana, a i Brentford je preko Da Silve u 73. minutu došao na gol od Premijer lige.

Pred poslednjih 15 minuta čekala nas je drama. VBA je strepeo, Brentford i Fulam napadali, ali je Barnsli bio taj koji je dao gol.

Tako je plasman u Premijer ligu, pored Lidsa, obezbedio VBA.

Kroz plej-of to mesto će tražiti Brentford, Fulam, Kardif i Svonsi.

Najveći tragičar je Notingem, koji je imao poziciju koja vodi u plej-of, a na svom terenu je deklasiran od “nezainteresovanog” Stouka sa 1:4.

Dakle, navijaćemo za Mitrovića u doigravanju koje će se igrati na “Vembliju”.

Njemu ostaje “utešna” nagrada najboljeg strelca pošto je ostao sa 26 pogodaka najbolji golgeter u ligi.

Kada je u pitanju borba za opstanak, nju su izgubili Hal za koga se i očekivalo, Čarlton, koji je ubedljivo izgubio od Lidsa (0:4) i Vigan! Kako Vigan?

Pre poslednjeg kola je imao 58 bodova, ali je odlukom lige kažnjen oduzimanjem 12 bodova.

Zbog toga je pobeda Barnslija nad Brentfordom bila neverovatno važna, jer je Vigan izgubio 12, a Barnsli dobio tri i tako opstao u ligi – kakva završnica!