11. Marta 2019.

VAR spasio Romu – Ranijeri do tri boda na debiju

Roma je uspela da dođe do pobede protiv autsajdera Empolija na svom Olimpiku u prvom meču u kojem ih je predvodio novi trener Klaudio Ranijeri.

“Vučica” je došla do prednosti već u 9. minutu preko Stefana El Šaravija, ali je Žoan Žezus uspeo da postigne autogol i izjednači samo tri minuta kasnije.

Novo slavlje domaćim navijačima doneo je Šik, koji je u 33. minutu doneo novu prednost timu iz Rima, te se sa 2:1 za domaćina otišlo na pauzu.

Problemi za Romu su mogli da se nagoveste u 80. minutu, kada je Alesandro Florenci dobio drugi žuti tj. crveni karton. Roma je uspevala da sačuva prednost, sve do 88. minuta kad bosanskohercegovački fudbaler Rade Krunić postigao gol.

Ipak, posle gledanja VAR tehnologije sudija je video igranje rukom i poništio Krunićev gol, te su sva tri boda ostala u Rimu.

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov nije nastupio na ovom meču zbog suspenzije.