20. Marta 2019.

Valensija u finišu slomila otpor Uniksa, Alba uz dosta muke bolje od Andore

Izabranici Aita Garsije Renesesa kontrolisali su ritam meča od starta, činilo se da će zabeležiti rutinsku pobedu, međutim Andora se vratila u poslednjem periodu.

Ekipa iz Berlina imala je dvocifrenu prednost na pet minuta do kraja meča, ali su gosti čudesnom serijom uspela da dođe na -3, 97:94.

Na minut do kraja Luk Sikma je iz odbojke uspeo da pogodi +5, a na drugoj strani uzvratio je Luka Vitali pogotkom za tri poena, 99:97. Kao heroj Albe izrastao je Hermanson, koji je na 27 sekundi do kraja pogodio uz faul, 102:97.

U narednom napadu Albisi je promašio za dva i tu je bio kraj meča. Andora nije pravila faul i Alba je zabeležila veoma važnu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Luk Sikma sa 20 poena, Pejton Siva je imao 18 i devet asistencija, Gifaj je ubacio 14, dok je Gedraitis postigao 13.

U redovima Andore Jelinek je postigao 16, dok su po 14 imali Albisi, Enis i Džordan.

Revanš meč na programu je u petak.

Košarkaši Valensije pobedili su u Uniks rezultatom , u prvom meču polufinala Evrokupa.

Izabranici Haume Ponsarnoa uspeli su da slome otpor gostiju iz Rusije u poslednjih nekoliko minuta i tako su došli do vođstva u seriji.

Uniks je vodio tokom većeg dela meča, međutim Valensija je uspela da se vrati u trećoj četvrtini i da uvede utakmicu u neizvesnu završnicu.

Tamo su gosti birali veoma loša rešenja, Vil Tomas je briljirao u 39. i 40. minutu i pobeda ide ekipi iz “La Fontete”.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Majk Tobi sa 14 poena, Met Tomas je ubacio 13, dok je Fernando San Emeterio meč završio sa 11. Bojan Dubljević imao je učinak od tri poena i osam skokova.

Uniks je predvodio Erik Mekalum sa 16, Edžim je postigao 11, dok je Ndur imao osam poena i osam skokova. Potpuno je podbacio Džamar Smit, koji je iz igre šutirao 0/7.

Serija se igra na dve pobede i naredni duel na programu je u petak u Kazanju.