2. Septembra 2020.

US open: Kecmanović prošao, ispali Đere i Stojanovićeva

Miomir Kecmanović prošao je u drugo kolo, dok su eliminisani Laslo Đere i Nina Stojanović.

Srbija je odmah ostala bez jedine predstavnice u ženskoj konkurenciji, Nina Stojanović je poražena od Ruskinje Ane Kalinskaje u dva seta.

Nina Stojanović je završila svoj nastup na US Openu.

Jedina srpska predstavnica na “Flašing medouzu” poražena je u prvom kolu od Ruskinje Kalinskaje sa 6:4, 6:3.

Igrala je Stojanovićeva sa 24 mesta slabije rangiranom rivalkom, ali je propuštala svoje prilike u ključnim trenucima.

Ispustila je Nina tri brejk lopte u prvom setu, a onda dozvolila Ruskinji da iskoristi svoju prvu i to na 5:4.

To je podiglo samopouzdanje rivalki koja stiče prednost u četvrtom gemu drugog seta, ali Stojanovićeva odmah uzvraća i vraća brejk (3:2).

Međutim, to je iscrpelo, pravi nekoliko grešaka i Kalinskaja opet stiže do brejka koji čuva do kraja i odlazi u drugu rundu.

Potom je pobedu zabeležio Miomir Kecmanović koji je ispustio 2-0 u setovima, ali je uspeo da savlada Italijana Đanluku Magera u pet setova.

Miomir Kecmanović se kockao, ali je izborio plasman u drugo kolo US opena.

Srbin je pobedio Italijana Đanluku Magera u pet setova sa 6:4, 6:4, 6:7 (6), 3:6, 6:2.

Kecmanović se igrao sa nervima svojih navijača jer je ispustio dva seta prednosti, ali je izbegao veliki kiks.

Njega u drugom kolu očekuje duel sa osmim nosiocem Robertom Bautista-Agutom iz Španije, koji je u prvom kolu bio siguran protiv Tenisa Sandgrena u tri seta.

Talentovani Srbin je strpljivom igrom čekao priliku u prvom setu, imao je problema sa servisom, ali je spasao pet brejk lopti.

Šansu koju je vrebao dočekao je u idealnom trenutku, u desetom gemu stiže do brejk prilike koju odmah pretvara u 1-0.

Igralo se u sličnom ritmu u drugom setu, Italijan je opet prvi pretio, ali Kecmanović spasava još dve brejk lopte u trećem i sedmom gemu.

Opet je svoju šansu dočekao u desetom, ovaj put je iskoristio drugu za velikih 2-0.

Očekivalo se da će Kecmanović rutinski privesti meč kraju, opet je čekao kiks rivala, opet je on spasao prvi brejk priliku, ali je treći set otišao u taj-brejk.

Ni tu igrači nisu preterano rizikovali, igralo se poen za poen, dok konačno Mager nije dočekao svoju priliku, napravio mini-brejk na 6:6 i osvojio set.

To mu je dalo krila, dok je indisponiralo Srbina, pa Italijan već u drugom gemu četvrtog seta stiže do brejka, prvog na meču koji kapitalizuje u 3:0.

Kecmanović potom spasava brejk loptu, a onda propušta tri šanse za povratak u set, koji Mager privodi kraju i meč vraća u potpuni egal (2-2).

Međutim, Kecmanović potvrđuje svoj kvalitet u presudnim trenucima, sigurno servira i u četvrtom gemu pravi brejk koji pretvara u 4:1, a onda stavlja tačku još jednim za konačan rezultat.

Svoj nastup završio je potom Laslo Đere, koji je ispustio set prednosti protiv Australijanca Kristofera O'Konela.

Laslo Đere eliminisan je sa US opena već u prvom kolu.

Bolji od Srbina bio je 35 mesta slabije rangirani Asutralijanac Kristofer O'Konel.

Đere je dobio prvi set, ali nije uspeo da odoli rivalu koji je preokrenuo na 4:6, 6:4, 7:6 (2), 6:4 posle tročasovne borbe.

Srbina je otvorio duel na najbolji mogući način – brejkom u prvom gemu, koji je zadržao do kraja seta za 6:4.

Međutim, O'Konel je uspostavio kontrolu u nastavku i oduzeo servis Đereu za 4:1 u drugom setu.

Naš teniser uspeva da vrati servis i smanji na 5:4, ali ne koristi trenutak, štaviše odmah pada i Australijanac novim brejkom poravnava na 1-1.

Đere podiže nivo igre u trećem setu i pravi brejk za 3:1. Međutim, nije uspeo da odoli O'Konelu do kraja, pa rival vraća egal na 4:4.

Usledio je taj-brejk u kojem je Australijanac “počistio” Srbina i preokrenuo na 2-1.

Đere gubi servis odmah na startu četvrtog seta, ali uzvraća u maratonskom četvrtom gemu i iz treće brejk prilike dolazi do 2:2.

Međutim, naš teniser se mučio sa servisom u nastavku meča, uspeva da spase dve brejk lopte na 3:3, ali ne i u sledećem servis-gemu kada O'Konel pravi novi brejk za 5:4 i prelama meč.

Australijanac u drugom kolu čeka boljeg iz duela između trećeg nosioca Danila Medvedeva i 79. igrača sveta Federika Delbonisa.