4. Januara 2020.

Unal donio bod Valjadolidu, Sevilja i Bilbao remizirali

Golove za Leganes postigli su Martin Brajtvajt u 4. i Roke Mesa u 13. minutu, dok je dvostruki strelac za Valjadolid bio Enes Unal, koji je bio precizan u 8. i 79. minutu.

Posle golova u prvim minutima i vođstva Leganesa, usledio je nešto mirniji period igre.

La Liga, 19. kolo:Valjadolid – Leganes 2:2 (1:2)
21.00 Selta – Osasuna

Drugo poluvreme donelo je dve velike šanse za Valjadolid, ali ih nisu realizovali. U samoj završnici utakmice uspeli su domaći igrači da stignu do drugog pogotka i podele bodova.

Ekipa Valjadolida zauzima 14. poziciju s 21 bodom, dok je Leganes trenutno na 19. mestu s 14 bodova.

U sledećem, 20. kolu španskog prvenstva Leganes će igrati protiv Hetafea, dok će fudbaleri Valjadolida gostovati Osasuni.

U poslednjoj utakmici današnjeg programa fudbaleri Sevilje i Atletik Bilbaa odigrali su 1:1. Gosti iz Baskije poveli su golom Kape u 15. minutu, dok je Sevilji bod doneo Nunjes autogolom u 60.

Sevilja se nalazi na trećem mestu sa 35 bodova, dok je Bilbao sedmi sa 29.