7. Februara 2020.

Umor stigao ekipu: Poraz Zvezde u Podmoskovlju

Izabranici Dragana Šakote nastavili su sa paklenim tempom utakmica i na ovom susretu je umor mogao najviše da se primeti, s obzirom da je ovo bio četvrti meč u sedam dana.

Šampion Srbije i regiona od kraja druge četvrtine bio je u stalnom zaostatku i do kraja duela nijednom nije uspeo da dođe do potpunog egala.

Evroliga, 24. kolo:

Himki – Crvena zvezda 78:72 (28:18, 20:18, 16:15, 14:21)

dvorana: Mitiši arena
sudije: Roča, Moulkoč, Peruđa

Himki: Šved, Krejmer, Buker, Tima, Zajcev, Vjlacev, Desitnjakov, Jerebko, Monja, Jović, Baraškov.

Zvezda: Panter, Braun, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Dobrić, Gist, Jagodić Kuridža, Dženkins, Simanić, Odžo, Štimac.

Ovo je bio četrnaesti poraz crveno-belih, dok je ekipa iz Podmoskovlja ostvarila desetu pobedu.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Kevin Panter sa 20 poena, Štimac je imao deset, a Ognjen Dobrić devet poena.

Himki je predvodio Aleksej Šved sa 20 poena, Jerebko je imao 19, a Buker 13 i sedam skokova.

Zvezda je solidno otvorila utakmicu, igralo se koš za koš, međutim moglo je to mnogo bolje s obzirom na veliki broj izgubljenih lopti.

Gledali smo egal sve go kraja četvrtine kada je Himki uspeo da se odvoji i da dobrom odbranom dođe do dvocifrene prednosti – 28:18.

Baskonija – ASVEL 79:65

Zvezdina igra izgledala je još lošije na startu druge deonice. Lopta nije htela u koš, a na njihovu sreću ni domaći košarkaši nisu briljirali.

Crveno-beli su prvi koš postigli tek posle četiri i po minuta što dosta govori o situcoko na terenu. Krajem četvrtine, nošena Štimcem i Panterom, Zvezda je uspela da uhvati ritam i da na pauzu ode sa prihvatljivih -12 – 48:36.

Prihvatljivih zbog toga što je šampion Srbije imao čak 16 izgubljenih lopti za samo dvadeset minuta na terenu.

Tokom treće četvrtine Zvezda je imala momentum, serijom Lazića uspela je da dođe do -5 (51:46), međutim nije uspela da uhvati potpuni priključak. Himki je održavao prednost i ni u jednom trenutku se nije postavljalo pitanje pobednika.

U poslednjem minutu crveno-bei su pokušali da dođu do čuda, ali vremena za preokret nije bilo.