22. Septembra 2022.

Ukrajinci izgubili od Škotske

Ovim trijumfom su Škoti izbili na čelo grupe i produžili svoj niz nepobedivosti u takmičenju na sedam utakmica.

Bio je to revanš meč baraža za Svetsko prvenstvo u kom je istočnoevropska selekcija slavila, ali kasnije u duelu sa Velsom nije uspela da izbori “vizu” za Katar. Bez obzira na to, selekcija Stiva Klarka je svakako smatrala da su im ostali dužni.

Tako su i igrali, sa više želje da stignu do gola. Ređale su se šanse, a jednu je propustio Džon Mekgin nakon centaršuta Nejtana Pitersona. Desni bek Evertona se ubrzo povredio i zamenio ga je Eron Hiki iz Brentforda.

Mučio je Če Adams protivničku odbranu, pitanje je i da li je Vitalij Bondara zaslužio crveni karton za start nad napadačem Sautemptona. Zatresao je prečku, ali do gola nije uspeo da dovede svoju selekciju.

Tako sve do 70. minuta kada se već i očekivalo da bi meč mogao da se okonča bez golova. Mrežu protivnika je zatresao Džon Mekgin nakon sjajnog okreta veziste Aston Vile.

Četiri minuta pre toga u igru je ušao Lindon Dajks umesto Adamsa i time je selektor Klark, ispostaviće se, osigurao pobedu na ovom meču.

Napadač QPR-a je u kombinaciji sa Rajanom Frejzerom dao dva identična gola, najpre u 80, a potom i sedam minuta kasnije.

Sa leve strane je krilo Njukasla izvodilo centaršuteve koje bi Dajks sa prve stative glavom smeštao u suprotan ugao za velikih 3:0.

Škoti su prvi sa dva boda ispred Ukrajine, dok potom slede Irska i Jermenija koje će voditi borbu za ostanak u “B” diviziji, dok će se dve prvoplasirane takmičiti za prolazak u “A” diviziju i baraž za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Dve ekipe će ponovo igrati međusobno već u utorak, a ovaj put će Ukrajina biti domaćin i ekipa koja ima za šta da se sveti.