Ukrajina na Evropskom prvenstvu, ne ide ako izgubi od Srbije sa 6:0

Portugal – Luksemburg 3:0 (1:0)
(Bernardo 26, Ronaldo 65, Gedeš 89)
Ukrajina – Litvanija 2:0 (1:0)
(Malinovski 29, 58)

Obe reprezentacije ostvarile su pobede pred svojim navijačima – Portugal je savladao Luksemburg sa 3:0, dok je Ukrajina trijumfovala nad Litvanijom sa 2:0.

Iako je igrao protiv jedne od najslabijih ekipa u celim kvalifikacijama, selektor Fernando Santoš izveo je na teren jednu od najjačih mogućih postava.

Šampion Evrope je žestoko napadao gol Luksemburžana, ali nije uspeo da ostvari onoliko ubedljivu pobedu koliko se očekivalo.

Strelac prvog i gola bio je Bernardo Silva u 16. minutu utakmice, a prednost domaćina je duplirao Kristijano Ronaldo u 65. minutu meča. Za konačnih 3:0 pobrinuo se Gedeš golom minut pre isteka regularnog vremena.

Ukrajina je i drugi put lako izašla na kraj sa Litvanijom i učvrstila se na prvoj poziciji Grupe B, te došla na korak od direktnog plasmana na Evropsko prvenstvo.

Ukrajinci sada imaju 16 bodova i još dva meča do kraja, a jedino može da ih ugroz Srbija koja bi morala da ostvari sve tri pobede do kraja, te da Ukrajince savlada sa 6:0, 7:1 ili ubedljivije zbog poraza od 5:0 u Lavovu.

Takođe, Ukrajina mora da izgubi od Portugala kako bi imala šanse da ispadne, dok bi eventualnom pobedom nad osvajačem Lige nacija i Evropskog prvenstva 2017. dala šansu “orlovima” u borbi za drugo mesto.

Domaćina je u vođstvo doveo Malionvski u 29. minutu, a isti igrač je u 58. minutu duplirao prednost svog sastava.

U narednom kolu, 14. oktbora, Ukrajina dočekuje Portugal, dok istog dana Srbija igra meč protiv Litvanije.