8. Aprila 2022.

Uhapšen osumnjičeni za incident na “Old firmu”: “Van svake pameti”

Muškarac za kog se sumnja da je bacio staklenu flašu na teren tokom fudbalske utakmice škotskog prvenstva izmedju Rendžersa i Seltika, uhapšen je i protiv njega je podignuta optužnica.

Drugo poluvreme utakmice 32. kola škotske lige počelo je sa pet minuta zakašnjenja, nakon što je golman Seltika Džo Hart primetio krhotine stakla u svom šesnaestercu.

“Pomažemo škotskoj policiji, možemo da potvrdimo da se pregledaju kamere stadiona”, navodi se iz Rendžersa, preneo je Skaj.

Iz kluba takodje navode da osudjuju incident i da će počiniocima biti zabranjen pristup stadionu. Trener fudbalera Seltika Andž Postekoglu rekao je nakon utakmice da je član njegovog osoblja bio pogodjen flašom, zbog čega je dobio nekoliko šavova.

“Ne znam šta ljudi pokušavaju da postignu. Bila je odlična utakmica, imali smo dva vrhunska tima i ne trebaju nam ‘idioti’ koji će to da kvare”, rekao je Postekoglu.

Iz škotske policije navode da su svesni incidenta koji se dogodio 3. aprila, kao i da je u toku istraga da bi se utvrdile tačne okolnosti. Bivši napadač Seltika Endi Voker rekao je da je sramota da se neko odlučio na ovakav potez.

“Jedna je stvar demonstrirati korišćenjem teniskih loptica, toalet papira, čak i sa tim bismo imali problema. Ali staklene flaše? To je van svake pameti”, rekao je Voker.

Seltik je u “Old firmu” slavio rezultatom 2:1, i sada imaju šest bodova više od gradskog rivala, šest utakmica pre kraja šampionata.