21. Januara 2021.

Ubjedljiv poraz Partizana od Rubina

Crno-beli su na premijeri u Beleku posle dobre igre nadigrali poljsko Zaglembje 2:1, ali protiv ruske ekipe nije išlo, naročito u odbrani.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su prvi pogodak primili u 12. minutu, kada je Makarov bio strelac.

Postigao je lep gol levom nogom, pošto je unutrašnjim delom stopala smestio loptu u donji levi ugao.

Već u sledećem napadu, Jevtić pogađa prečku u 14. minutu. Jevtić je bio strelac gola za 0:2 u 22. minutu, posle dobre akcije ruskog tima.

U finišu prvog poluvremena na semaforu je pisalo 3:0. Despotović je pronašao Kvaratškeliju, a ovaj školski pogodio drugi ugao gola koji čuva Stevanović.

Nekoliko minuta kasnije najbolju šansu za crno-bele u prvom delu propustio je Štulić. U nadoknadi vremena Partizan je pripretio i posle slobodnog udarca Miloša Jojića.

Natho u 53. minutu smanjuje sa bele tačke na 1:3.

Pripremna utakmica:
Partizan – Rubin 2:5 (0:3)
Natho 53p, Suma 75p – Makarov 12, Jevtić 22, Kvaratškelija 39, Kosarev 60, Ignatjev 85
Stadion Belis tereni (Belek)

Imali su crno-beli inicijativu u ovim trenucima, ali je rezervista Kosarev postigao novi gol za svoju ekipu u 60. minutu.

Sjajno je šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio desnom nogom drugi ugao.

Partizan je nastavio sa napadima i nakon primljenog gola, a Lazar Pavlović je u 74. minutu oboren u šesnaestercu ruske ekipe, a penal je realizovao Sejduba Suma.

Takođe, zbog ovog starta drugi žuti karton dobio je defanzivac Zotov.

U finišu, u 85. minutu penal je dobio i Rubin, a najstrožu kaznu u gol je pretvorio Ignatjev.