6. Juna 2019.

Ubjedljiv poraz odbojkašica Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubile je u Kortrajku od Belgije sa 3-0 u setovima u trećoj utakmici trećeg vikenda Lige nacija.

Odojkašice Belgije slavile su pobedu protiv favorizovanog protivnika – po setovima rezultatom 25:21, 25:21 i 25:14 posle sat i 53 minuta igre.

U prva dva seta Belgijanke su bile bolje, a Srbija je uspela da dođe do 21 u oba navrata.

U trećem delu igre našim odbojkašicama desio se potpuni kolaps, pa su uspele da osvoje svega 14 poena.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Ana Bjelica sa 11 poena, dok je osam upisala Maja Aleksić.

Selekciju Belgije predvodila je Brit Herbotsa sa 24 poena, dok je 13 postigla Selin van Gestel.

Srbija i Belgija nalaze se na deobi osmog mesta Lige nacija sa po pet pobeda i četiri poraza.