6. Augusta 2021.

Ubjedljiv poraz odbojkašica Srbije, boriće se za bronzu

Srbija će se boriti za bronzanu medalju u noći između subote i nedelje, od 02:00 po našem vremenu.

Protivnik će biti poraženi iz meča Brazil – Južna Koreja, dok će se pobednik boriti sa Amerikankama za zlatnu medalju.

Srbija je krenula odlično sa dva vezana poena, ali onda Amerikanke vezuje pet poena za +3.

Naše su se nekako držale, ali onda je usledila serija koja Amerikanke odvodi na +5, pa na +6 i kada su povele 20:12, tada je bilo jasno da će naše odbojkašice ubedljivo izgubiti prvi set.

Završen je rezultatom 25:19 za SAD.

U drugom setu naše odbojkašice nisu imale nikakve šanse.

Amerikanke su igrale svoju igru, održavale veliku prednost i na kraju su ubedljivo osvojile drugi set, u kom Srbija nije imala nikakve šanse – 25:15.

I u trećem setu su odmah Amerikanke uspostavile kontrolu i došle do četiri poena prednosti.

Naše odbojkašice zaigrale su znatno bolje nego u prva dva seta i održavale su se u njemu, pošto su prilazile i na poen zaostatka.

Ipak, Amerikanke su se odlepile na +3 kada je bilo najbitnije, održale su prednost i došle su do pobede.