14. Aprila 2022.

Tuča, crveni i 100 minuta drame – Siti preživeo napade Atletika

Iako prvo poluvreme nije to nagoveštavalo, Gvardiola je u drugom naredio defanzivu i njegovi puleni su nekako izdržali sve nalete Atletika, te su odbranili 1:0 iz prvog meča na “Etihadu”.Netipična igra za oba tima obeležila je finiš koji je potrajao kroz nadoknadu punih 12 minuta, pa je ceo meč u prestonici Španije trajao više od 100 minuta.

Atletiko je, uprkos činjenici da mu je bila potrebna pobeda, u utakmicu ušao sa defanzivnim pristupom, karakterističnim za Dijega Simeonea.

Pep Gvardiola nije naseo, već su njegovi igrači mirno kontrolisali meč u prvih 45 minuta i tražili rupu, ali bez prevelikog pritiska na poslednju liniju.

Jedini put kada je pukla odbrana Atletika bilo je u 30. minutu kada je Rijad Marez poslao prelep pas ka Kajlu Vokeru po desnoj strani, on je poslao loptu u srce kaznenog prostora, a u nastavku akcije je Ilkaj Gindogan pogodio stativu.

Zapravo, to je bilo sve vredno pomena u prvom poluvremenu, a od starta drugog je Čolo Simeone naredio mnogo ofanzivniji pristup i pritisak na poslednju liniju engleskog tima.

To je moglo već u prvom napadu da urodi plodom, kada je Antoan Grizman pobegao odbrani, ali je izborio samo korner.

Nastavile su “jorgandžije” da se otvaraju kako je meč odmicao, a najvrelije je bilo u samoj završnici.

Najpre je došlo do tuče u kojoj je prednjačio Stefan Savić, čak i čupao kosu Džeku Grilišu, a najgore prošao Felipe zaradivši crveni karton.

Ali, uprkos tome je Atletiko nastavio da kidiše ka golu Edersona, koji je u završnici sa dve odbrane izrastao u heroja “građana”.

U 12. minutu nadoknade (da, u 102. minutu utakmice), odbranio je šansu Anhela Koree, koja je bila poslednja i najbolja za Madriđane.

Mančester siti je, dakle, u polufinalu i vratiće se u Madrid, gde će igrati protiv Reala.

Ali, Gvardiola sigurno neće želeti da mu se ponovi drama kakvu je ove večeri preživeo protiv Atletika.