12. Juna 2019.

Trojka Zagorca u zadnjoj sekundi za pobjedu protiv Zvezde

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 73:72, u drugom meču finala Superlige Srbije.

Heroj crno-belih bio je Rade Zagorac, koji je na tri sekunde do kraja pogodio trojku za konačnih 73:72. Beron je šutirao sa pola terena i nije uspeo da pogodi.

Treća utakmica finala igra se u subotu od 18 časova, a domaćin će biti aktuelni šampion Srbije.

Superliga Srbije, drugi meč finala:

Partizan – Crvena zvezda 73:72 (17:9, 19:20, 13:24, 24:19) (1:1

hala: “Aleksandar Nikolić”
sudije: Belošević, Juras, Obrknežević

Partizan: N. Janković, Pejdž, Pušica, Marinković, Jaramaz, Veličković, Tanasković, Zagorac, Renfrou, S. Janković, Gagić, Nikolić.

Crvena zvezda: Čović, Kešelj, Davidovac, Nenadić, Lazić, Faje, Beron, Dobrić, Ristić, Simanić, Rivers, Odžo.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Markus Pejdž sa 19 poena, a Zagorac je pre šuta za pobedu imao 0/6 za tri, a onda je pogodio najvažniji u sezoni.

Poraženi tim predvodio je Mohamed Faje sa 14, Davidovac je imao 11, Beron deset, a Ristić devet poena.

Ekipa su loše ušle u utakmicu i moglo je da se pretpostavi u kom smeru će otići meč. Crno i crveno-beli mučili su se u šutu s polja, a prva trojka viđena je tek u osamnaestom minutu.

Domaći košarkaši nošeni sjajnom energijom s tribina bolje su finiširali prvu četvrtinu, posle koje su imali plus osam, 17:9.

Izabranici Milana Tomića bolje su otvorili drugu deonicu, međutim Partizan je brzo uzvratio i posle trojke Markusa Pejdža došli su do maksmilanih +10, 32:22.

Inače, do 18. minuta timovi su šutirali ukupno 0/20 za tri poena. Tada se utakmica malo otvorila, krenuli su da da se pogađaju šutevi i prvo poluvreme završeno je rezultatom 36:29za Partizan.

Na početku treće četvrtine gosti su zaigrali mnogo bolje. Govor tela im je bio drugačiji u odnosu na prvi period igre i rezultat na semaforu brzo se promenio. Crno-beli nisu mogli ništa da pogode i Zvezda je brzo došla do prednosti.

Nju su uspeli da održe do kraja treće deonice, 59:63. U poslednjoj četvrtini igralo se koš za koš i uglavnom su crveno-beli bili u prednosti. Sjajno je igrao Mo Faje, koji je na tri minuta do kraja doneo Zvezdi velikih +7, 61:68.

Međutim, od tog trenutka kreće serija Partizana predovđena Markusom Pejdžom. Amerikanac pogađa nekoliko važnih šuteva, a košem Zagorca rezultat je bio nerešen 68:68. Do kraja bilo ostalo 66 sekundi.

Odžo je pogodio dva važna slobodna bacanja, potom je Nikola Janković pogodio uz faul, ali je promašio s linije za penala. Na 28 sekundi do kraja rezultat je bio 70:70.

Usledio je napad Zvezde u kojem je Čović promašio polaganje, ali je tu bio Faje, koji je pogodio za +2, 70:72. Na semaforu je bilo još osam sekundi do kraja. Posle dva tajm-auta, lopta je došla u ruke Zagorca, koji je pogodio za pobedu, 73:72.