23. Juna 2021.

Troicki poražen u drugom kolu kvalifikacija za Vimbldon

Od Troickog je bolji bio Brendon Nakašima koji je u kvalifikacijama postavljen za 22. nosioca, a nakon nešto manje od dva sata igre Amerikanac je slavio 6:2, 5:7, 6:3.

Dva puta je Nakašima napravio brejk u prvom setu nakon što Troicki nije iskoristio svoju šansu u trećem gemu. Srbin je spasao tri set lopte pre nego što je Nakašima poveo 1:0.

viktor troicki Archives - N1

Troicki je već u prvom gemu drugog seta napravio brejk, ali je Nakašima uzvrtio u šestom gemu. Ipak, selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije još jednom je rivalu oduzeo poen na njegov servis pre nego što je četvrtu set loptu pretvorio u izjednačenje.

U trećem setu je presudio jedan brejk koji je Nakašima napravio u četvrtom gemu za vođstvo 3:1. Mogao je Amerikanac posao da završi novim brejkom, ali je Troicki spasao jednu meč loptu. Drugu, na servis Nakašime nije mogao.