Dalas Maveriksi su iznenađujuće deklasirali Čikago Bulse kod kuće 113:99.

Kod Bulsa su se istakli Derozan i Lavin sa po 20, dok su po 13 poena ubacili Vučević i Vajt.

Minesota Timbervulvsi su u gostima savladali Hjuston Rokitse 141:123.

Sjajan je bio Karl Entoni Tauns, koji je ubacio 40 poena, uz devet skokova i sedam asistencija.

Odličan meč imao je i Džered Vanderbilt sa 21 poenom i 19 skokova, dok je Rasel imao 22 poena i 10 asistencija.

Kod Hjustona su najbolji bili Vud sa 22 i Kristofer sa 19 poena.

Vašington Vizardsi su u dramatičnoj završnici savladali Medžik u Orlandu 102:100.

U poslednjem napadu je blokiran Geri Heris na šutu za tri, Okeke je uhvatio ofanzivni skok i uz zvuk sirene pokušao da položi, ali ga je blokirao Kuzma za pobedu.

Kuzma je imao 27 poena i 22 skoka, a Bil ga je ispratio sa 20 poena.

Terens Ros je na drugoj strani ubacio 32 poena i u trećoj i četvrtoj četvrtini vezao je 20 poena za Medžik. Bila je to neverovatna serija.

Toronto Reptorsi savladali su Nju Orleans Pelikanse 105:101.

Na minut do kraja su gubili 99:97, a onda je VanVlit sa dve trojke doneo preokret i pobedu.

Ubacio je 32 poena, dok je Sijakam imao 29 poena i 10 skokova.

Na drugoj strani je Ingram upisao 22, a Valančunas 20 poena i 17 skokova.

Srpski centar Nikola Jokić odigrao je još jednu MVP partiju, ovog puta protiv Oklahoma Siti Tandera za koje je nastupao srpski košaraš Aleksej Pokuševski.

Denver Nagetsi su u gostima savladali Oklahomu 99:95 posle velike borbe.

Jokić je upisao dabl-dabl učinak od 22 poena i 18 skokova, uz šest asistencija i jednu ukradenu loptu.

Za dva je šutirao 7/18, za tri 1/3 i sa linije za slobodna bacanja 5/5.

Bio je najefikasniji uz Ostina Riversa, koji je takođe ubacio 22 poena i gađao trojke 6/9. Bio je jako bitan za ovu pobedu i pogađao je kada je bilo najvažnije.

Dvocifreni su bili i Džef Grin sa 16 i Vil Barton sa 14 poena.

Aleksej Pokuševski odigrao je 12 minuta i postigao sedam poena (2/2 za dva, 1/3 za tri), uz dva skoka i jednu asistenciju.

Kod Oklahome su se istakli Dort sa 14, Robinson-Erl sa 12 i Gidi sa 11 poena.

Nagetsi su sve kontrolisali u prvom poluvremenu – imali su +13 posle prve četvrtine i +12 na poluvremenu.

Imali su i najveću prednost od +18 i sve je to Oklahoma uspela da nadoknadi.

Pred poslednju četvrtinu je Denver imao samo dva poena prednosti, a Jokić je bio na klupi od kraja treće četvrtine, pa sve do šest minuta pre kraja utakmice.

Važne šuteve pogađao je Ostin Rivers, a na 40 sekundi do kraja je Muskala doneo izjednačenje Tanderima.

U narednom napadu faulirao je Jokića koji pogađa dva bacanja za +2, da bi zatim Robinson-Erl promašio trojku, a Barton stavio tačku na meč slobodnim bacanjima.

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobedili su Klivlend Kavalirse rezultatom 96:82 u noći između nedelje i ponedeljka.

Klej Tompson se vratio, a Golden Stejt je pobedio – sve što su navijači Voriorsa želeli da čuju ovoga jutra.

Voriorsi su se ovom pobedom vratili na vrh Zapadne konferencije sa odnosom 30 pobeda i 9 poraza.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica, meč je završio bez poena, uz 3 skoka i po jednu izgubljenu, ukradenu loptu i blokadu.

Najefikasniji je bio Stef Kari sa 28 poena, povratnik Klej Tompson je ubacio 17, Džordan Pul 14, a Endru Vigins je meč završio sa 10 postignutih poena.

Na drugoj strani, videli smo 17 poena Lamara Stivensa, 15 Ražona ROnda, 12 Džereta Alena i 11 Evana Moblija.