11. Februara 2021.

Tripl-dabl Dončića, Oklahoma namučila Lejkerse, Indijana bez šansi protiv Bruklina

Sjajna utakmica je odigrana u “American Airlines Centru” u Dalasu, a Maveriksi su ipak intonirali himnu pred početak iako je Mark Kjuban najavio da to neće biti slučaj.

Dalas je posle drame uspeo da sruši Atlanta Hokse i to minimalnom razlikom, 118:117, a Dalasov heroj je bio slovenački košarkaš Luka Dončić.

Dončić je utakmicu završio sa 28 poena i po 10 uhvaćenih skokova i podeljenih asistencija, dok je Boban Marjanović presedeo čitavu utakmicu.

Prvu deonicu je 33:32 dobio Dalas, ali je Atlanta u drugom kvartalu bila fenomenalna, ubacivši 30 poena i ostavivši Dalas na samo 19, pa su na poluvremenu vodili sa 62:52.

Bilo je izuzetno napeto u trećoj četvrtini, a u četvrtoj je domaći tim ubacio “u petu brzinu” i sa 37 ubačenih poena uspela da ostvari trijumf na svom parketu sa 118:117.

Šut za pobedu je promašio Danilo Galinari, pošto je lopta završila u njegovim rukama nakon što je na zemlju oboren Tre Jang, a sudije su smatrale da faula tu nije bilo.

Osim sjajnog Dončića, 21 je ubacio Džejlen Branson, 16 Hardavej, 15 Porzingis i 14 Koli Stajn.

U redovima Hoksa, 33 poena je ubacio Kolins, 25 Jang, 23 Hurter, a 11 Danilo Galiniari.

Karl Entoni Tauns se napokon vratio na parket nakon problema koje je prouzrokovao koronavirus i on je u toj utakmici upisao dabl-dabl učinak sa 18 poena i 10 uhvaćenih skokova za 31 minut na parketu.

Minesota Timbervulvsi nisu uspeli da pobede Los Anđeles Kliperse, meč je završen sa 119:112 u korist gostujućeg tima.

Kliperse je predvodio sjajni Kavaj Lenard sa 36 poena, 8 skokova i 5 asistencjia, pa je Lu Vilijams iskoristio izostanak Pola Džordža i ubacio 27 poena.

Pored Taunsa, 21 poen je imao Bizli, dok je najefikasniji bio Naz Rid sa 23 poena.

Los Anđeles Lejkersi su sa 114:113 porazili Oklahoma Siti Tandere, dok su Bruklin Netsi sa 104:94 bili bolji od Indijana Pejsersa.

Oklahoma Siti je prilično namučila Lejkerse i utakmicu “oterali” u produžetak u “Stejpls Centru”.

Lejkersima je evidentno nedostajao Entoni Dejvis, dok su Tanderi igrali bez najboljeg igrača Šej Gildžes Aleksandera.

Prvo poluvreme je prošlo u znaku gostujućeg tima, pogotovo ta prva četvrtina u kojoj je Oklahoma ubacila 37 poena, a sve zahvaljujući sjajnom startu sa 13:4.

Kako je utakmica odmicala tako su Lejkersi igrali sve bolje i bolje, a posle efikasnog prvog poluvremena su imali dvocifreni zaostatak, kada je na semaforu stajalo 67:57.

U trećem kvartalu, Lejkersi su slavili sa 27:16 i najavili dramatičnu završnicu, a kada je Al Horford pogodio za 105:102 činilo se da će i pobediti, pa je Lebron Džejms trojkom izborio produžetak.

Tamo su Lejkersi bili bolji rival i pobedili sa 114:113.

Lebron Džejms je sa 25 poena bio najefikasniji, a isto toliko je na drugoj strani ubacio i Al Horford. Zanimljivo, Lebron nije želeo da govori sa novinarima po završetku utakmice.

Bruklin Netsi čitave sedmice igraju bez Kevina Durenta (kovid protokol), ali to nije bio veliki problem za njih pošto su uspešno savladali Indijana Pejserse i to dvocifrenom razlikom, 104:94.

Duel bivša ABA ligaša obeležio je plejmejker Kajri Irving, koji je utakmicu završio sa 35 postignutih poena, dok je Džejms Harden imao 19 uz 11 skokova i 5 asistencija.

Domantas Sabonis je predvodio Indijanu sa 18 poena, 9 skokova i 4 asistencije, dok je Malkolm Brogdon upisao 15 poena, 5 skokova i 6 asistencija.

Indijani je ovo bio 13. poraz u sezoni uz 12 pobeda, dok je Bruklin na trećem mestu sa 15 pobeda i 12 poraza.