23. Juna 2021.

Triler u grupi “smrti”: Remi Francuske i Portugala, Nijemci se provukli

Spektakl smo priželjkivali – spektakl smo i dobili, uz dramu, kakvu ni Hičkok ne bi režirao.

U revolveraškom obračunu Kristijana Ronalda i Karima Benzema pobednika je bilo iako rezultat kaže drugačije, pošto su zajedno prošli u nokaut fazu.

Zajedno sa Nemačkom, koja je za totalnu ludnicu u F grupi, da ne kažemo odeljenje, izvukla 2:2 sa Mađarskom.

Tabela na kraju glasi: Francuska pet bodova, Nemačka četiri, isto koliko i Portugal, a Mađarska dva!

Tako ćemo u osmini finala gledati novi spektakl poput ovog jer se sastaju Belgija – Portugal i Nemačka – Engleske, dok će Francuzi na Švajcarsku.

Meč evropskog i svetskog šampiona za pamćenje, za prave sladokusce fudbalske i istoriju.

Ispisao ju je Ronaldo, petostruki najbolji fudbaler planete, tako što je stigao do 109. gola u reprezentativnom dresu i nadmašio Iranca Alija Deija.

Učinio je to golovima iz penala, posle velikih grešaka odbrane Francuske. Prvo je golman Ljoris nokautirao Danila, da bi Kunde nespretno igrao rukom…

Između ta dva pogotka Karim Benzema je, u rasponu od samo nekoliko minuta, postigao dva gola na kraju i na početku poluvremena. Prvo iz penala, a onda tako što je lukavo pobegao odbrani Portugala.

Dok je trajao meč viđeno je nekoliko rolerkostera, ako se pogleda i rezultat iz Minhena, da bi se u finišu sve smirilo kada je bilo poznato da sve tri velesile idu dalje.

Nisu previše zapinjali, ali su ujedno najavili da nas čeka “lud” turnir do kraja.

Fudbaleri Nemačke i Mađarske odigrali su 2:2 (0:1), u meču poslednjeg kola grupe F na Evropskom prvenstvu.

Mađarska je bila blizu neviđene senzacije i izbacivanja favorizovane Nemačke sa Evropskog prvenstva, ali su se ipak trostruki evropski šampioni izvukli.

Nemačka će u osmini finala igrati protiv Engleske na Vembliju u Londonu, dok su Mađari završili takmičenje na Evropskom prvenstvu.

F grupa, 3. kolo
Nemačka – Mađarska 2:2 (0:1)
Haverc 66, Gorecka 84 – Salaj 11, Šafer 68

Mađarska je u 11. minutu šokirala Nemačku u sred Minhena.

Pukla je kontra Mađarske, a posle fantastičnog centaršuta sa desne strane glavom pogađa Adam Salaj donji desni ugao i donosi Mađarima prednost.

Stadion: Alijanc arena (Minhen)
Sudija: Sergej Karasev (Rusija)

Nemačka je onda krenula svim snagama u napad.

Prvo je u 21. minutu Mats Humels gađao glavom posle dobrog centaršuta iz kornera i pogodio je prečku, da bi u nastavku Matijas Ginter gađao, ali se istakao odličnom odbranom golman Peter Gulaši.

Mađarska se povukla i ponovo čekala kontre, Nemačka je napadala, ali je sve napade odbila gostujuća selekcija i na poluvreme otišla sa vođstvom 1:0.

Utakmica je nastavljena u istom ritmu – Nemačka je napadala, Mađarska se branila, ali prave šanse za Nemce nije bilo.

Mađari su u 64. minutu mogli i do 2:0, ali je Roland Salaj iz slobodnog udarca pogodio stativu!

Nemačka stiže do izjednačenja u 66. minutu.

Gulaši je napravio veliku grešku, poleteo je u prazno, a Humels dodaje do Haverca, koji sa metar smešta loptu u mrežu.https://streamable.com/e/aad29c

I onda, novi šok!

Samo što su krenuli sa centra Mađari, odmah stižu do novog vođstva u 68. minutu.

Adam Salaj dodaje u prostor do Šafera, koji glavom smešta loptu iza leđa Nojera!

Nemci su morali na sve ili ništa, pošto su bili pred ispadanjem.

Mađarska se skroz povukla i branila prednost, ali nije uspela.