3. Oktobra 2019.

Trijumf Reala u derbiju prvog kola, Bajern nadigrao Armani, Šved i Himki lako do pobjede

Izabranici Željka Obradovića uspeli su da se vrate iz dvocifrenog minusa, ali su u završnici birali loša rešenja i trijumf zasluženo ide Madriđanima.

Srpski košarkaš Nikola Kalinić odigrao je dobar meč (13p i 3sk), međutim meč je završio na dva minuta do kraja zbog pete lične greške.

Vladimir Štimac proveo je 23 minuta na terenu i postigao je četiri poena, uz isto toliko skokova.

Real je do trijumfa predvodio Fakundo Kampaco sa 14 poena, četiri skoka i osam asistencija, Rendolf je dodao 15, dok je najefikasniji bio Džefri Tejlor sa 19.

Gosti iz Istanbula loše su otvorili utakmicu i posle samo nekoliko minuta imali su 15 poena zaostatka. Do kraja četvrtine, a potom i u drugoj uspeli su da uhvate priključak, međutim Real je u nastavku meča ponovo uspeo da se odlepi.

Utakmica je bila puna oscilacija, Fener je gubio 12 poena na startu četvrte četvrtine, a na tri minuta do kraja rezultat je bio nerešen. Ipak, od tog trenutka stala im je igra i Madriđani su uspeli da zabeleže pobedu.

Fener će u narednom kolu igrati protiv Crvene zvezde u Beogradu, dok Real čeka Makabi iz Tel Aviva.

Košarkaši Bajerna iz Minhena pobedili su Armani iz Milana 78:64, u prvom kolu Evrolige.

Srpski košarkaš Vladimir Lučić bio je najbolji pojedinac u ekipi Dejana Radonjića i meč je završio sa 26 indeksnih poena.

Reprezentativac Srbije imao je 18 poena (7/12), pet skokova i dve ukradene lopte i bio je najefikasniji igrač u pobedničkom timu.

Lučića je pratio Nihad Đedović sa 16 poena, Maodo Lo je dodao 12, dok je nekadašnji NBA košarkaša Greg Monro imao šest, uz 10 skokova i četiri asistencije.

Za Armani nisu igrali Nemanja Nedović i Vladimir Micov zbog povrede, dok je odličan debi za ekipi iz Milana imao vremešni Luis Skola.

Argentinac je preneo sjajnu formu s Mundobasketa na Evroligu i utakmicu je završio sa 17 poena i šest skokova. Serhio Rodriges imao je 14 i šest asistencija, dok je dvocifren još bio Dela Vale sa 10.

Bajern je ključnu razliku napravio u drugoj deonici, koju je dobio 20:11, a potom je u trećoj i četvrtoj samo održavao prednost.

Dejan Radonjić uspeo je da nadmudri Etorea Mesinu, koji sigurno neće biti zadovoljan izdanjom svog sastava.

Košarkaši Himkija su zabeležili trijumf u duelu sa Makabijem na startu Evrolige rezultatom 89:83.

Kao startni plejmejker je za ruski tim 17 minuta odigrao reprezentativac Srbije Stefan Jović.

On nije upisao nijedan poen, upisao je četiri asistencije i imao jedan skok.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Aleksej Šved, koji se oporavio od povrede i na povratničkom meču je upisao 22 poena, uz šut 2/10 za tri poena.

Odličnu partiju je pružio Entoni Gil sa 18 poena, Janis Tima je dodao 17, a Jonas Jerebko je upisao 14 poena uz sedam skokova.

U ekipi Makabija je bolji od ostalih bio Tarik Blek sa 17 poena, Omri Kaspi je dodao 13, Otelo Hanter je ubacio 11, a dvocifreni učinak je imao još Ilajdža Brajant (10 poena).

Himki je imao prednost tokom cele utakmice, dobio je prve tri četvrtine, a u poslednjoj je Makabi uspeo da smanji razliku i da zabeleži prihvatljiv poraz na startu nove sezone Evrolige.