9. Novembra 2020.

Tri penala i autogol za debakl Reala! Račić odličan

‘Slepi miševi’ su prekinuli seriju od četiri utakmice bez trijumfa (tri poraza i remi) i sa 11 bodova na deobi su osmog mesta sa Barselonom, Hetafeom i Elčeom, dok je Kraljevski klub ostao na 16 bodova.

Lider Primere je sjajni Real Sosijedad sa 20 bodova, Viljareal ima 18, a Atletiko Madrid 17.

Gosti iz Madrida poveli su u 23. minutu prelepim pogotkom Karima Benzeme, ali nastavak meča u potpunosti je protekao u dominaciji Valensije.

Soler je u 35. minutu iz penala ‘načeo’ mrežu gostiju i najavio blistavo veče svog tima. Valesnija je na odmor otišla sa vođstvom 2:1, a u strelce se upisao defanzivac Madriđana Rafael Varan koji zaista nije imao sreće.

Sport Klub Youtube

U nastavku meča viđena su još dva penala za Slepe miševe. Soler je oba puta preuzimao odgovornost, oba puta je šutirao u levi ugao i oba puta matirao Tiba Kurtou.

Dvadesettrogodišnji Soler je prvi igrač u 21. veku koji je postigao tri gola iz jedanaesterca u jednoj utakmici, a ujedno ovo je i prvi put u istoriji La lige da su protiv Reala dosuđena tri kaznena udarca.

Srpski internacionalac Uroš Račić odlično je odigrao ceo meč za Valensiju, dok je Luka Jović na terenu bio poslednjih desetak minuta.