Tri mame u četvrtfinalu, surovi Medvedev, prvo GS četvrtfinale za De Minora, Tim siguran - BIGportal.ba
Sport Tenis

Po prvi put u istoriji Grand Slam-a, tri mame su u četvrtfinalu.

To su Serena Villiams, Viktorija Azarenka i Tsvetana Pironkova.

Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se u četvrtfinale US opena pobedom nad Grkinjom Marijom Sakari.

Treći nosilac ženskog singla je slavila trijumf posle tačno dva i po sata borbe i tri seta – 6:3, 6:7, 6:3.

Ovo je bila Serenina jubilarna 100. pobeda na stadionu “Artur Eš” i 54. plasman u četvrtfinale nekog Grend slem turnira.

Vilijamsova je nesumnjivo kvalitetnija od Grkinje, što je i demostrirala u prvom setu.

Jedan brejk u šestom gemu bio je dovoljan da Amerikanka povede sa 1:0.

Međutim, u drugom setu je naišla na snažan otpor i Sakari nije dozvoljavala da joj se oduzme servis.

Došla je do taj-brejka i u njemu iskoristila svoju treću set-loptu za izjednačenje.

U tim momentima Vilijamsova je izgledala kao da ostaje bez daha, snage i energije.

Čak je i izgubila servis na startu trećeg seta i Sakari je povela sa 2:0.

Ali pronašla je Serena snage i energije, te preokrenula rezultat i sa dva brejka došla do trijumfa.

Viktorija Azarenka pobedila je Karolinu Mučevu posle tri seta u osmini finala US Opena.

Nekada prva teniserka sveta slavila je posle preokreta i velike borbe – 5:7, 6:1, 6:4.

Azarenka nije klonula posle slabog završetka prvog seta u kojem je uspela da vrati brejk zaostatka, ali potom odmah ispustila servis, te je Čehinja povela sa 1-0 u setovima.

Vika je protutnjala kroz drugi set dobivši ga za 34 minuta, a potom je u trećem usledila velika borba.

Beloruskinja je prva oduzela servis protivnici, međutim ona je ekspresno uzvratila (2:2). Ključni deo meča desio se u sedmom gemu kada je Azarenka napravila brejk koji do kraja nije ispuštala.

Azarenka će u četvrtfinalu igrati protiv Elis Mertens koja je u dva seta eliminisala četvrtu teniserku sveta Sofiju Kenin.

Andrej Rubljov plasirao se u četvrtfinale US Opena pobedom nad Mateom Beretinijem – 4:6, 6:3, 6:3, 6:3.

Rubljov, 14. teniser sveta, ovom pobedom eliminisao je prošlogodišnjeg polufinalistu Otvorenog prvenstva SAD.

Ruski teniser ima svega 22 godine i ovo mu je drugo četvrtfinale u karijeri, nakon što je pre tri godine kao 19-godišnjak takođe u Njujorku bio među najboljih osam.

Ovoga puta Rubljov će pokušati da ode korak napred, a protivnik u borbi za polufinale biće mu Danil Medvedev koji je lako savladao Frensisa Tijafoa.

Osim prvog seta, u kojem je Beretini nadigrao protivnika, u preostala tri pitao se samo ruski teniser.

Rubljov je u svakom od setova uspeo makar jednom da oduzme servis Italijanu, a da mu pritom nije dozvolio nijedan brejk.

Igra sa osnovne linije odlično ga je služila, pritom je manje grešio i na kraju je posle dva sata i 45 minuta igre zasluženo slavio.

Australijanac Aleks de Minor i Austrijanac Dominik Tim plasirali su se u četvrtfinale US Opena.

De Minor je savladao Kanađanina Vaseka Pospišila 7:6, 6:3, 6:2.

On je spasao četiri set lopte u taj-brejku prvog seta koji je dobio 8:6, nakon čega je Pospišil potpuno pao.

S druge strane, Tim je takođe u tri seta nadigrao Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima 7:6, 6:1, 6:1.

Dvadesetjednokodišnji De Minor će u četvrtfinalu USO igrati upravo protiv Tima.

Danil Medvedev plasirao se među osam najboljih na US Openu ubedljivom pobedom protiv Frensisa Tijafoa – 6:4, 6:1, 6:0.

Prošlogodišnjem finalisti za trijumf nad domaćim takmičaro bilo je potrebno svega minuta.

Medvedev je ovom furioznom pobedom pokazao da je, posle eliminacije Novaka Đokovića, uz Dominika Tima najozbiljniji kandidat da osvoji titulu u Njujorku.

Ruski teniser pokazao je apsolutnu dominaciju protiv talentovanog Amerikanca i ni u jednom trenutku se nije postavljalo pitanje pobednika.

Jedino u prvom setu Tijafo je uspeo da pruži nešto jači otpor uzevši četiri gema, međutim u naredna dva Medvedev mu je prepustio svega jedan gem.

Amerikanac se praktično predao u trećem setu koji je izgubio sa “krompirom”.

Medvedeva u četvrtfinalu očekuje duel sa sunarodnikom Andrejom Rubljovim.