"Trener" Jokić bjesnio na klupi, Kari se ispromašivao, Bjelica "upisao", Dončić odmarao, dabl-dabl Zubca - BIGportal.ba
Košarka Sport

“Trener” Jokić bjesnio na klupi, Kari se ispromašivao, Bjelica “upisao”, Dončić odmarao, dabl-dabl Zubca

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Finiks Sansa ubedljivim rezultatom 126:97 bez Nikole Jokića.

MVP NBA lige je meč pratio sa klupe i pokazivao dosta nervoze, kako suđenjem, tako i razvojem situacije na parketu.

Nagetsi su bez Jokića i Džamala Mareja, a od treće četvrtine i Erona Gordona, bili potpuno nemoćni u “Futprit centru” u Finiksu.

Denver se držao do tog momenta u završnici trećeg kvartala kada je Gordon isključen zbog naizgled bezazlene situacije i prigovora sudiji.

Dobio je drugu tehničku grešku i bio izbačen, a to je razbesnelo sve na klupi gostiju, pa i Jokića koji je često bio uz Majka Malouna u ulozi “trenera.

Denver je upisao četvrti uzastopni poraz, a drugi bez Jokića.

Najbolji u njihovom timu bio je Grin sa 19 poena, dok je isključeni Gordon sa 16 poena i 10 skokova bio prva violina, ali nakon njegovog isključenja niko nije ostao u timu ko bi mogao nešto da promeni.

U ekipi Finiksa Džonson je imao 22 poena, a Ejton 21.

Golden Stejt je nastavio da sa vrha posmatra ostale timove u NBA ligi i upisao novu pobedu, ovog puta protiv Toronto Reptorsa rezultatom 119:104.

Ovog puta nije bilo rafalne paljbe Stefa Karija, naprotiv, najbolji igrač “ratnika” se ispromašivao i zatajio u tom delu, ali je imao ko da ga zameni.

Džordan Pul i Endrju Vigins su ubacili po 33, odnosno, 32 poena i tako nosili Golden Stejt do 15 pobede u sezoni, uz samo dva poraza, što je ubedljivo najbolji skor i na Istoku i na Zapadu.

Inače, Pul je ubacio 8 trojki iz 11 pokušaja čime je postavio sopstveni rekord karijere.

Siakam je parirao sa 21 poenom, dok je Stef Kari ostao na 12 poena uz osam asistencija, uz šut iz igre 2/10.

Nemanja Bjelica je na parketu proveo četiri minuta i imao je samo jedan poen sa slobodnih bacanja, uz još jedan skok.

Promašio je sva četiri šuta iz igre, od čega dve trojke.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa savladali su Dalas Maverikse rezultatom 97:91.

Gosti su ponovo bili oslabljeni neigranjem Luke Dončića, kojeg muči skočni zglob.

Tokom prvog poluvremena su imali vođstvo, u trećoj četvrtini su ispustili tu prednost, da bi u završnici prišli na -3.

To je bilo sve od njih, a sedmi poraz u sezoni nisu mogli da izbegnu. Klipersi su ih preskočili na tabeli, četvrti su na Zapadu, sa pobedom više od Maveriksa.

Najefikasniji pojedinac na utakmici bio je Pol Džordž sa 29 poena. Uz to je imao i šest asistencija, odnosno četiri skoka.

Džekson ga je pratio sa 23, a hrvatski centar Ivica Zubac je dodao 16, uz 10 skokova.

U odsustvu Dončića, poenterski najbolji kod gostiju bio je Kristaps Porzingis sa 25 poena i osam skokova. Dvocifren je još bio samo Branson sa 20 poena i osam završnih dodavanja.

Naš Boban Marjanović je na terenu proveo samo tri minuta i za to vreme ubacio šest poena (2/3 iz igre, 2/2 bacanja).