11. Maja 2019.

Treća uzastopna pobjeda Partizana u Superligi

Utakmica je bila izuzetno dinamična u prvih petnaestak minuta, videli smo dva gola i dva jedanaesterca, zanimljivo po jedan na obe strane.

Crno-beli su poveli preko Rikarda koji je petom savladao golmana Rockova na asistenciju Đorđa Ivanovića i beogradski klub je počeo utakmicu baš onako kako su i želeli.

ojvodina nije dugo čekala na izjednačenje, pošto je već u devetom minutu stiglo poravnanje. Pavlović je skrivio penal koji je u gol pretvorio Đurić i posle devet minuta je na semaforu pisalo 1:1.

Strasti su već počele da se smiruju i delovalo je da ulazimo u nešto mirniji period utakmice kada smo dobili novo uzbuđenje. Momak koji je skrivio prvi penal, Strahinja Pavlović, oboren je u šesnaestercu Vojvodine i crno-beli su dobili priliku da postignu pogodak sa bele tačke.

Odgovornost na sebe je preuzeo Zakarić koji nije baš najbolje izveo taj jedanaesterac i Rockov je odbranio njegov šut, pa su crno-beli propustili veoma veliku priliku. Do kraja poluvremena nije bilo previše uzbuđenja i sa nerešenim rezultatom se otišlo na “veliki odmor”.

Nije se igra previše rasplamsala ni u drugih 45 minuta, delegat je u jednom momentu morao da reaguje pošto su se sa tribina ponovo čule uvredljive pesme, ali pošto se to nije nastasvljalo utakmica nije prekidana.

Superliga Srbije, 36. kolo:

Vojvodina – Partizan 1:2 (1:1)

stadion: “Karađorđe”
sudija: Momčilo Marković

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Veselinović, Saničanin, Devetak – Đurić, Mitošević – Zukić, Milojević, Stojković – Matić.

Partizan: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Pavlović, Šehović – Šćekić, Smiljanić – Zakarić, Nikolić, Ivanović – Rikardo.

Nizale su se šanse za Partizan, uglavnom preko levog boka i uglavnom su te lopte završavale u Rockovom naručju. Onda je u jednom momentu upućena duga lopta ka Rikardu Gomešu, koji je stigao do nje i prebacio Rockova, koji ga je pokosio pa je Partizan dobio i drugi penal. Ukupno treći na utakmici.

Đorđe Ivanović je izveo ovaj jedanaesterac tako što je loptu veoma snažno poslao pod prečku i Rockov zaista nije imao previše šansi da ovaj udarac odbrani, pa je Partizan po drugi put na meču poveo.

Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, crno-beli su čuvali prednost, a Vojvodina nije imala dovoljno snage da ugrozi izabranike Save Miloševića. Partizan je ovom pobedom uspeo da preskoči Čukarički na tabeli Superlige Srbije i sada se nalaze na trećoj poziciji, koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.