Treća rutinska pobjeda za Novaka u Torinu, slijedi Zverev - BIGportal.ba
Sport Tenis

Treća rutinska pobjeda za Novaka u Torinu, slijedi Zverev

Novak Đoković savladao je u dva seta, bez mnogo napora Kamerona Norija u poslednjem meču grupne faze na završnom Mastersu u Torinu

Novak je do pobede došao u dva seta – 6:2, 6:1.

Nije Đoković izgubio nijedan set na putu ka polufinalu, desetom na završnim Mastersima.

Novak je već pre meča znao da će sa prvog mesta u grupi ići u polufinale u kome ga čeka Aleksandar Zverev. Taj meč na programu je od 21 sat, prenos je na Sport Klubu 1. U provom polufinalu, od 14 časova sastaju se Danil Medvedev i Kasper Rud.

Tok meča:

Svojim servisom meč je otvorio Kameron Nori, a Đoković je odmah došao do brejka. Iskoristio je najbolji teniser sveta drugu brejk loptu i greške rivala da povede na početku duela. Potvrdio je Đoković bez problema brejk, da bi nakon toga Nori uspeo da osvoji prvi gem u meču. Na prvoj pauzi srpski teniser vodi 2:1 i serviraće.

U laganom ritmu igra Novak ovaj meč i bez ikakvih problema došao je na gem od osvajanja prvog seta.

Samo 28 minuta Đokoviću je bilo potrebno da osvoji prvi set. Nori je spasao jednu set loptu i osvojio je ukupno četiri poena na Đokovićev servis.

Repriza prvog seta je počela – Novak i drugi set otvara brejkom. U drugom gemu, Nori je uspeo da dođe i do brejk prilike, ali ne dozvoljava Đoković rivalu da se tako lako vrati u set.

Peti gem drugog seta bio je i najduži u meču, tri izjednačenja smo videli pre nego što je Đoković treću brejk loptu pretvorio u drugi brejk u ovom delu meča. Srpski teniser sada vodi 4:1 i serviraće nakon pauze.

Đoković je lako osvojio svoj gem, a zatim jednako lako došao do 0:40 i tri meč lopte. Nori je uspeo da spase jednu, ali je Novak drugu pretvorio za pobedu za koju mu je trebalo samo 67 minuta.