29. Augusta 2022.

Trabzon izvukao “nulu” protiv Galatasaraja

Iako nije bilo golova, daleko od toga da nije bilo šansi, a više ih je imao gostujući tim iz Istanbula.

Prvu je na meču imao Trabzon kada je Andreas Kornelijus u 13. minutu proigrao Đaninija, a on šutirao malo pored leve stative.

Kasnije je Galata dominirao i propustio najbolju priliku u prvom delu preko Drisa Mertensa.

U drugom poluvremenu je Trabzon zapretio preko Trezegea, ali je Fernando Muslera odbranio.

Bafetimbi Gomis je u 79. minutu mogao da bude junak, ali je promašio, a poslednju veliku priliku imao je Kerem Akturkoglu četiri minuta pre kraja.

Imao je jedan na jedan sa golmanom, ali je Muhamet Taha odbranio i ostalo je 0:0.

Oba tima posle četiri meča imaju po sedam osvojenih bodova i nalaze se na deobi 3. mesta sa još Fenerbahčeom, Bašakšehirom i Bešitkašom.