28. Decembra 2020.

Totenhemu ne vredi najbrži gol – “ujed vukova” u 86. minutu

Zanimljivost ovog duela jeste ta da je prvi pogodak postignut već u 1. minutu utakmice, a potom je Totenhem branio i nije odbranio tu prednost.

Strelac prvog pogotka bio je Tangu Ndombele u 57. sekundi, šutem sa 20-ak metara posle povratne lopte Bena Dejvisa.

Bio je to najbrži gol izvan kaznenog prostora u istoriji engleske Premijer lige.

Totenhem je mogao u nastavku da slomi “vukove”, ali je napravio istu grešku kao Liverpul pre samo dva sata.

“Pevci” nisu “ubili” utakmicu na vreme, Murinjov “bunker” nije izdržao i kažnjeni su u 86. minutu.

Roman Sais je tada postigao gol posle asistencije Pedra Neta i doneo izjednačenje.

U šestom minutu nadoknade je Fabio Silva imao veliku priliku, ali nije dobro glavom zahvatio loptu i ipak je ostalo 1:1.