1. Augusta 2019.

Totenhem pobjednik Audi kupa

Fudbaleri Totenhema osvojili su trofej Audi kupa u Minhenu pošto su poslije 2:2 u regularnom toku u penal seriji bili bolji od Bajerna.

Izabranici trenera Maurisija Poćetina poveli su u 19. minutu, N'Kudu je centrirao a Erik Lamela je uklizao i prosledio loptu u mrežu Bavaraca.

U drugom poluvremenu, tačnije u 59. minutu na dodavanje Harija Kejna, Danac Kiristijan Eriksen je odlično reagovao, udarcem pozemlji sa 12 metara zatresao je mrežu Bajerna.

Ipak,ostatak susreta je pripao domaćinu. Mladi Jan-Fiete Arp je u 61. minutu matirao golmana gostiju smanjivši na 1:2, da bi u 82. minutu 18-godišnji Alfonso Dejvis odličnim udarcem sa 18 metara izjednačio na 2:2.

U penal seriji izvedeno je po sedam penala, Eriksen nije uspeo da pogodi za Totenhem, dok su David Alaba i Džerom Boateng bili neuspešni sa bele tačke u timu Bajerna.

U meču za treće mesto, Real je pobedio Fenerbahče sa 5:3.

Karim Benzema je postogao het-trig golovima u 12, 27. i 53. minutu. Naćo u 62. i Marijano u 80. minutu postigli su takođe golove za tim Zinedina Zidana, dok su strelci za turski tim bili Gari Rodriges u šestom, Nabil Dirar u 35. i Ozan Tufan u 59. minutu.