6. Augusta 2022.

Totenhem najavljuje napad na titulu – domaćini suvereni

Tim iz prestonice je na premijeri bio ubedljiv, savladavši Sautempton rezultatom 4:1.

Daleko od toga da je idealno počelo. “Svetce” je u prednost doneo virtuoz u veznom redu i dete kluba Džejms Vard-Praus golom u 12. minutu i to u stilu Dijega Forlana, edicija Svetsko prvenstvo 2010. godine.

Nažalost, to je sve što smo videli od njih jer je do 31. minuta rezultat već bio preokrenut nakon golova Rajana Sesenjona i Erika Dajera.

Zanimljivo je da je Sesenjon dobio prednost po levom boku u odnosu na veliko pojačanje Ivana Perišića, koji će morati najpre da se dokaže italijanskom stručnjaku. Ista situacija je bila i po desnom boku gde je ispred novajlije Đeđ Spensa zaigrao Emerson, a Konte u sredini nikako ne može da se odrekne Pjer Emila Hejbjerga, svog miljenika, zarad Ivesa Bisume.

Tačku na meč je stavio Mohamed Salisu autogolom u 60. minutu, dok je Dejan Kuluševski tri minuta kasnije otvorio svoj nalog u novoj sezoni i postavio konačan rezultat. Švedsko krilo je asistirao i za gol Sesenjona i to je njegova deveta ligaška u 2022. godini – niko nema više od njega.

U preostalim mečevima Notingem Forest nije imao željeni povratak u elitu nakon mnogo godina čekanja. “Šumari” su poraženi na gostovanju Njukaslu, a golove za Džordijevce su u drugom poluvremenu postizali Fabijan Šer i Kalum Vilson.

Do pobede je stigao i Bornmut protiv Aston Vile rezultatom 2:0. Džeferson Lerma je postigao gol nakon minut i 56 sekundi igre, što je najbrži pogodak neke sveže promovisane ekipe iz Čempionšipa u istoriji Premijer lige. Konačan rezultat je postavio Kifer Mur.

U preostalom meču, Lids je nadomestio rani gol Danijela Podensa i preokrenuo nakon što su mrežu gostujućeg tima zatresi Rodrigo i Rajan Ait Nuri koji je postigao autogol.