23. Oktobra 2021.

Topovi ponovo pucaju u sjevernom Londonu: Arsenal kao nekada

Arsenal je odigrao sjajnu utakmicu i “razbio” Aston Vilu, iako su gosti iz Birmingema uspeli da smanje i bili opasni u poslednjih 10 minuta.

Pala je koncentracija Arsenala pred kraj utakmice, ali su ipak na kraju ubedljivo slavili.

U prvom poluvremenu je odnos šuteva bio 12:0 u korist Arsenala i Aston Vila nije napravila nijednu šansu niti uputila udarac ka golu.

Do vođstva je Arsenal doveo Tomas Parti, koji je postigao prvi gol u dresu tima iz severnog Londona.

Pogodio je u 23. minutu, kada je glavom smestio loptu u mrežu sa pet metara, posle centaršuta Smit Roua.

Na kraju prvog poluvremena, Target je nagazio Lakazeta i sudija je posle gledanja snimka dosudio penal.

Emilijano Martines je u svom stilu napadao izvođača penala, pokušao da ga dekoncentriše i uspeo je.

Odbranio je penal Obamejangu, ali je Gabonac odbitak smestio u mrežu za 2:0.

Treći gol postigao je Emil Smit Rou u 56. minutu.

Arsenal je nastavio da napada i propuštao je prilike.

Aston Vila je uspela da smanji u 82. minutu.

Prvi gol u karijeri postigao je Ramzi.

Bio je to prelep gol – perfektan udarac u rašlje.

Aston Vila je minut kasnije pogodila prečku, Arsenal je bio u panici, ali je preživeo.