Top-10: U kojim zemljama se proda najviše automobila - BIGportal.ba
Auto-moto Ostalo

Top-10: U kojim zemljama se proda najviše automobila

U 2019. globalna prodaja automobila bila je manja za 4,2% u odnosu na prethodnu godinu.

Prošle godine širom sveta prodato je 85 miliona automobila, uz sada već dvogodišnji uzastopni pad tražnje u odnosu na 2017. kada je globalna prodaja dostigla čak 93,6 miliona vozila, piše focus2move.com.

Sledeće, 2018, prodaja je pala na 92,5 miliona, a 2019. usledio je novi, još veći pad tražnje.

Iako je na mnogim velikim tržištima u svetu zabeleženo slabije interesovanje kupaca nego u 2018, smanjenju prodaje najviše je doprinela situacija u Kini, gde je isporučeno za 8,7% vozila manje nego godinu dana ranije – razlika je iznosila skoro 2,5 miliona automobila.

Pogledajte kompletnu listu 10 najvećih tržišta automobila u svetu:

Zemlja:Prodato u 2019:Razlika u % u odnosu na 2018:
1.Kina25.133.264-8,7
2.SAD17.076.017-1,5
3.Nemačka3.596.973+5,1
4.Indija3.105.409-7,4
5.Japan2.825.602-2,4
6.Brazil2.658.646+7,6
7.Ujedinjeno Kraljevstvo2.301.876-2,7
8.Francuska2.216.197+1,8
9.Kanada1.937.170-3,3
10.Italija1.923.783+0,2

Danas objavljeno

BMW najavljuje električni M model tokom 2021. godine

V.R.

Ovo su najpopularniji polovni automobili

V.R.

Harman ExPs koncept

V.R.

Ostavite komentar