Top-10: Najprodavaniji SUV modeli na svijetu - BIGportal.ba
Auto-moto Koncepti

Top-10: Najprodavaniji SUV modeli na svijetu

Najtraženiji SUV na svetu prošle godine je bio Toyota RAV4, sa 947.919 isporučenih primeraka

RAV4 je u 2019. zabeležio rast prodaje od 13,9% u odnosu na prethodnu godinu, pokazuju podaci koje je prikupio i objavio specijalizovani sajt focus2 move.

Na drugom mestu je Honda CR-V sa 811.209 vozila, a treći Volkswagen Tiguan sa 736.885 prodatih jedinica.

Pogledajte kompletnu listu 10 najprodavanijih SUV modela u svetu u 2019:

Model:Prodato u 2019:Promena u odnosu na 2018:
1.Toyota RAV4947.919+13,9%
2.Honda CR-V811.209+10,8%
3.VW Tiguan736.885-8,2%
4.Hyundai Tucson530.169-7,1%
5.Nissan Qashqai498.915-3,3%
6.Kia Sportage477.961-3,3%
7.Chevrolet Equinox430.714-2,3%
8.Mazda CX-5426.767-6,1%
9.Haval H6392.605-13,9%
10.Nissan Rogue389.582-14,5%

Danas objavljeno

Aldekas pravi karting od krila VW Bube

Vanja A

Putinov “Aurus” i Bajdenov “Cadillac”

V.R.

Volkswagen Polo u Singapuru košta 73.600 dolara – zašto?

V.R.

Ostavite komentar