2. Juna 2019.

Tipsarević i Lajović u četvrtfinalu Rolan Garosa

Lajović i Tipsarević su poslije preokreta pobijedili indijsko-rumunsku kombinaciju Rohana Bopanu i Marijuša Kopila u tri seta – 1:6, 7:5 i 7:6(8).

Srpski dubl je do plasmana u četvrtfinale došao poslije dva sata i sedam minuta igre.

Srpskim teniserima ništa nije funkcionisalo u prvom setu, a drugi su takođe krenuli sa zaostatkom.

Nisu iskoristili dvije brejk lopte, pa su to Indijac i Rumun kaznili i poveli sa 4:3.

Zatim je uslijedila velika serija Janka i Dušana, kojom su meč uspjeli da uvedu u treći set. Jedine brejk prilike imali su Srbi (četiri, uz meč loptu), ali ih nisu iskoristili. Na sreću u taj-brejku su zadržali visok nivo igre i plasirali se u četvrtfinale u svom premijernom zajedničkom nastupu.

Oni će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela izmedju nemačkog dubla Kevin Kravic/Andreas Majs i austrijsko-hrvatske kombinacije Oliver Marah/Mate Pavić.