27. Januara 2020.

Tim bolji od Monfisa, Halep u četvrtfinalu, Mugurusa rutinski

Tim je savladao Francuza sa 3-0 u setovima (6:2, 6:4, 6:4) posle nešto manje od dva sata tenisa.

Austrijanca sada očekuje sigurno teži duel od ovog, pošto u četvrtfinalu ide na pobednika iz okršaja Rafaela Nadala i Nika Kirjosa.

Tim je potpuno dominirao tokom celog meča na servisu i protivniku nije dopustio nijednu brejk priliku.

U prvom setu je napravio dva brejka, u drugom i trećem “samo” po jedan, ali vredi istaći da je propustio da iskoristi čak 10 od 14 brejk prilika.

Rumunska teniserka Simona Halep se plasirala u četvrtfinale Australijan opena.

Halep je pobedila Belgijanku Elis Mertens sa 2-0 u setovima (6:4, 6:4) posle jednog časa i 38 minuta borbe.

Rumunka je opravdala ulogu favorita, ali je imala izuzetno težak zadatak protiv motivisane Mertens.

Halep je povela u prvom setu, Mertense se vratila i izjednačila, ali ubrzo ponovo pretrpela brejk.

U drugom setu rumunska teniserka je iskoristila momentum i došla do dva brejka prednosti, ali je Belgijanka uspela oba da vrati i izjednači na 4:4.

Ipak, kao i u prvom setu, Halep je ponovo podigla nivo igre i zasluženo se plasirala u četvrtfinale.

Njena naredna protivnica biće bolja iz duela Anet Kontaveit (Estonija) – Iga Švjontek (Poljska).

Estonska teniserka Anet Kontavejt i Špankinja Garbinje Mugurusa su se plasirale u četvrtfinale Australijan opena.

Kontavejt je pobedila Poljaknju Igu Švjontek sa 2-1 u setovima – 6:7(4), 7:5, 7:5.

Estonka je odigrala fenomenalan meč protiv izuzetne protivnice, ali je umalo prokockala sve u trećem setu.

Došla je do 5:1, ali je dopustila Švjontek da se vrati i izjednači na 5:5. Ipak, osvojila je naredna dva gema.

U četvrtfinalu Anet će igrati protiv Simone Halep.

Mugurusa je pobedila Holanđanku Kiki Bertens sa 6:3, 6:3.

Bertens je bila ta koja je napravila prvi brejk u meču, ali je do kraja prvog seta pretrpela dva, a onda odmah na startu drugog seta i treći.

Uspela je da vrati brejk zaostatka, ali nije imala adekvatan odgovor do kraja meča.

Mugurusa u četvrtfinalu igra protiv bolje iz duela Pavljučenkova (Rusija) – Kerber (Nemačka).