A. Vila – Š. Junajted 0:0
M. Siti – Arsenal 3:0 (1:0)
Sterling 45, De Brujne 50, Foden 90+1

Izabranici Pepa Gvardiole zasluženo su došli do sva tri boda, a umnogome u tome im je pomogao David Luiz.

Brazilac je sredinom prvog poluvremena zamenio povređenog Marija i za samo pola sata napustio je igru zbog crvenog kartona.

Manchester City – Arsenal Резултати Уживо

Premijer liga, 28. kolo:

Mančester siti – Arsenal 3:0 (1:0)

stadion: Etihad
gledalaca: bez publike
sudija: E. Tejlor

Siti: Ederson – Voker, Garsija, Laport, Mendi – Gindoan, De Brujne – Silva, Mahrez, Sterling – Žezus.

Arsenal: Leno – Beljerin, Mustafi, Mari, Tirni – Džaka, Genduzi – Vilok, Saka, Nketija – Obamejang.

Luiz je prvo krajem prvog poluvremena očajno reagovao butinom, Sterling je to iskoristio i savladao Lena.

Nemac je bio odličan na golu “tobdžija”, ali jednostavno nije mogao protiv svojih saigrača, tačnije Luiza.

Nekadašnji štoper, između ostalog, Čelsija na startu drugog poluvremena oborio je Rijada Mahreza u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku.

Arbitar Oliver verovatno je bio i preoštar s obzirom da je pored penala dao i crveni karton Luizu. De Brujne je pogodio za 2:0.

U nastavku Siti je kontrolisao ritam meča, lagano je privodio utakmicu kraju, međutim u 80. minutu videla se nemila scena.

Ederson i Garsija su se žestoko sudarili posle čega mladi štoper Sitija ležao nepomičan na terenu skoro deset minuta.

Ukazivala mu se pomoć, a sa terena je iznet na nosilima i sa bocom kiseonika na licu. Nadamo se da će sve biti u redu.

Konačan rezultat u 91. minutu postavio je Fil Foden koji je natrčao na loptu i snažnim udarcem pogodio za 3:0.