7. Aprila 2021.

Teodosićev šou – Virtus blizu finala Evrokupa

Monako je uspeo da ostvari pobedu nad Gran Kanarijom, baš kao i Virtus nad Uniksom i oni su sada na korak od plasmana u finale Evrokupa.

Virtus ove sezone nema poraz u Evrokupu, a malo je falilo da im Uniks uruči prvi i to u njihovoj “Paladoci” u Bolonji.

Virtus je bio nešto bolji rival u prvom poluvremenu, sa 44:36 su otišli na “veliki odmor”, a onda je Uniks u trećoj četvrtini dodao gas i sa 20:12 izjednačio na 56:56 pred ulazak u četvrti period.

Tamo su gosti i vodili u nekoliko navrata, ali su se izabranici Saše Đorđevića odlično snašli i mirno utakmicu priveli kraju, pa su upisali trijumf rezultatom 80:76.

Najefikasniji je bio Miloš Teodosić sa 25 poena, 6 skokova i 5 asistencija, dok je Belineli upisao 12 poena, a Stefan Marković samo 2.

Na drugoj strani, 22 poena Džamara Smita, 13 Holanda i 12 Džona Brauna.